У Криму арештували 8 суден-порушників, які заходили у порти окупованого півострова

Фото з відкритих джерел

Зазначається, що законодавство порушують переважно судна з Росії, Сирії, Єгипту та Лівану

За клопотаннями прокуратури Автономної Республіки Крим було накладено арешти на 18 суден, які порушили порядок в’їзду та виїзду з окупованого півострову. Про це повідомляє пресслужба прокуратури АРК. 

Як відомо, з липня 2014 року Україна офіційно припинила діяльність всіх портів окупованої території АР Крим та Севастополя. Крім цього, гавані півострова були закриті для міжнародного судноплавства. Попри це, деякі іноземні судна продовжили здійснювати заходи в Крим, порушуючи при цьому законодавство.

"Заходження суден під іноземним прапором до закритих морських портів на території окупованого півострову кваліфікуються як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден", – зазначили в пресцентрі прокуратури.

За даними відомства, порушують законодавство переважно судна країн, з якими відсутня міжнародна співпраця на цьому напрямку: Росії, Сирії, Єгипту та Лівану.

Новини за темою: Україна направила ноту протесту Росії через "парад" в Криму

У зв’язку з цим, прокуратура АРК звернулась до суду з клопотаннями про накладення арешту на судна, що порушили порядок в’їзду/виїзду з/на окупований півострів. У результаті арешти було накладено на 18 суден-порушників.

Окрім цього, прокуратура планує звернутись до Укрбюро Інтерполу для внесення таких суден до бази розшуку та направити запити до іноземних держав про міжнародну правову допомогу для виконання арештів.

Нагадаємо, нещодавно Рада Європейського Союзу продовжила дію санкцій проти Російської Федерації щодо анексії Кримського півострова ще на рік. Loading...