У Хмельницькому викрили незаконний канал витоку даних з Державної фіскальної служби

До протиправної діяльності були причетні також співробітники податкової служби

У Хмельницькому співробітники Служби безпеки України викрили злочинну групу, яка організувала канал витоку персональних даних з баз Державної фіскальної служби. Про це повідомляє пресслужба СБУ

Згідно з повідомленням, після виходу у відставку співробітник Головного управління фіскальної служби у Хмельницькій області організував злочинну групу, яка збирала та передавала замовникам дані з обмеженим доступом із автоматизованих інформаційних баз ДФС. Відомо, що до складу злочинної групи також входили чинні співробітники податкової служби.

Як зазначається, організатора затримали "на гарячому" під час передачі несанкціоновано отриманої інформації черговому замовнику. Наразі перевіряють версію щодо використання вказаного каналу отримання інформації й представниками так званої "Л/ДНР".

Під час обшуків за місцем проживання зловмисника і у його поплічників правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку та флеш-накопичувачі, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації), ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу.

Наразі організатору нелегальної схеми повідомлено про підозру. Тривають слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності його спільників з Державної фіскальної та податкової служб.

Нагадаємо, нещодавно Служба безпеки України спільно з Офісом Генерального прокурора, Державною податковою службою та Державною службою фінансового моніторингу провела спецоперацію з викриття і блокування у ДПС протиправного механізму формування сум податкових кредитів з ПДВ для суб’єктів господарювання. Loading...