У Херсонській області викрили агентурну мережу ФСБ РФ

СБУ

За місцем проживання фігурантки слідчі виявили засоби зв'язку та комп'ютерну техніку

Служба безпеки України припинила діяльність агентурної мережі ФСБ Росії у Херсонської області, яку очолювала колишня співробітниця облдержадміністрації. Про це повідомила пресслужба СБУ.

"Громадянка України була завербована співробітником ФСБ РФ під час перебування на тимчасово окупованій території АР Крим у 2015 році. Вона отримала завдання збирати розвідувальну інформацію про військові об'єкти та співробітників СБУ. Жінка також мала вивчати суспільно-політичну обстановку у південному регіоні нашої країни, передавати дані про діяльність місцевих органів державної влади і управління, неурядових міжнародних фондів та організацій, а також окремих лояльних до РФ політичних та громадських діячів", - йдеться в повідомленні.

Для виконання завдань російських силовиків, жінка залучила інших проросійськи налаштованих мешканців Херсону. Передача інформації здійснювалась через канали електронного зв’язку, а також під час особистих виїздів на тимчасово анексовану територію Криму та в Москву.

За місцем проживання фігурантки слідчі виявили засоби зв'язку, комп'ютерну техніку та електронні накопичувачі інформації, на яких обробляли розвідувальні дані. Також виявлено російські агітаційні матеріали та російські рублі.

Наразі вона затримана, слідчими СБУ їй підготовлено підозру у вчиненні державної зради.

Процесуальний статус інших учасників мережі буде визначено за результатами завершення слідчих дій.

Новини за темою: "Продовження ланцюгу звичайних фейків": СБУ спростувала заяву ФСБ щодо запобігання своїй операції в РФ

Нагадаємо, раніше у Федеральній службі безпеки (ФСБ) заявили про затримання сімох людей за спробу викрасти з Росії і вивезти в Україну одного з лідерів незаконних збройних формувань на Донбасі.

Втім, кого саме планували викрасти, не повідомляється. Відомо лише, що це громадянин Росії. За інформацією СК, 30 липня його виманили в Підмосков'ї і вдарили електрошокером в автомобілі, але він зміг втекти.

Loading...