Новини » Події Читать эту новость на русском

У КБ "Південне" у лютому пройшли обшуки, викликані скандалом із нерухомістю

Фото з відкритих джерел

У лютому співробітникам знаменитого КБ "Південний" довелося стати свідками неприємної події. Підприємство, яке є незмінним флагманом вітчизняного ракетобудування, відвідали представники правоохоронних органів. Приводом для візиту співробітників спеціального відділу поліції та проведення ними оперативно-розшукових заходів стала постанова суду.

Варто відзначити, що документ ще не внесений до офіційного реєстру. Інформацію про нього представив популярний український інтернет-портал AIN.UA на підставі одного зі своїх джерел. На сайті ресурсу доступні копії цієї постанови. Підстава для обшуків — участь в аукціоні нерухомості, що відбувся восени позаминулого року.

Йдеться про купівлю трьох будівель на Б. Хмельницького (Дніпро). Представники КБ заплатили організаторам мільйон гривень в якості застави. Це 5% загальної вартості об'єктів. Проблема в тому, що після укладення угоди покупці зникли з радарів, не ставши виплачувати суму, що залишилася. В результаті аукціон оголошено таким, що не відбувся.

Початковий внесок у розмірі 1 млн грн залишився в організаторів торгів. Саме цей факт правоохоронці розцінюють як грубе порушення службових обов'язків відповідальними особами КБ. Запити слідства на видачу документів, що роз'яснюють ситуацію, були проігноровані. Дозвіл на обшук видано з метою їх примусового вилучення.

В реєстрі Prozorro зазначені адреси з'являлися лише один раз (на момент написання статті). У грудні 2019 року для цих будівель замовляли встановлення систем пожежної безпеки. Сума угоди склала 324 тис. грн. В якості замовника фігурувало КБ "Південний", яке поки не стало офіційним власником об'єктів.

Не виключено, що в ході оперативного заходу співробітники поліції отримають доступ і до іншої важливої документації: річних планів закупівель, актів оформлення нерухомості тощо. Це загрожує виявленням куди більш цікавих факторів. За даними джерела AIN.UA, обшуку піддався навіть кабінет Олександра Камишова, головного економіста КБ "Південний".

Loading...