live
Новини » Події Читать эту новость на русском

У Дніпрі викрили ботоферму, що поширювала фейки про COVID-19 та закликала до повалення конституційного ладу

Діяльність ботоферми контролювали із РФ

Співробітники Служби безпеки України викрили дільність ботоферми, через яку зловмисники поширювали фейки про COVID-19 і закликали до повалення конституційного ладу. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, обладнання організатори розмістили в одному з бізнес-центрів Дніпра, а контроль за діяльність ботоферми здійснювали із території Російської Федерації. 

Як зазначається, ботоферма створювала та керувала обліковими записами в соцмережах, які нібито належали громадянам України, хоча, насправді, використовували фейкові персональні дані. Загалом зловмисники оперували понад понад 5 тис. ботів.

Також відомо, що відповідне телекомунікаційне обладнання та спеціалізоване програмне забезпечення організатори придбали через заборонені в Україні російські небанківські платіжні системи. Вони використовували також SIM-картки українських операторів зв'язку та proxy-сервери вітчизняного сегменту інтернет.

Ботоферма поширювала публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу та захоплення державної влади, а також неправдиву інформацію про ситуацію в Україні, що виникла через пандемію COVID-19.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження за ст. 109  (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу.

Нагадаємо, раніше СБУ викрила та блокувала мережу "ботоферм", які діяли у різних регіонах України та підтримувалися через російські онлайн-сервіси. 

Loading...