У Дніпрі блокували продаж персональної бази даних виборців

Власник бази даних отримував ширші можливості для впливу на волевиявлення електорату

У Дніпрі викрили чоловіка, який продавав персональні дані громадян. Про це повідомляє пресцентр Служби безпеки України.

Як зазначається, на одному зі спеціалізованих хакерських форумів зловмисник пропонував придбати базу даних, яка за багатьма ознаками збігається з інформацією, що зберігається в АІТС "Державний реєстр виборців". Там значилася інформація про місця проживання та номери виборчих дільниць. База даних мала великий попит у "даркнеті" напередодні виборів, оскільки її власник мав додаткові переваги для впливу на виборців.

Наразі особу зловмисника встановили. У нього вилучили  комп’ютер та засоби зв’язку із доказами протиправної діяльності. Правоохоронці встановлюють обставини злочину та перелік "клієнтів", що придбали персональні дані виборців.

Зараз вирішується питання щодо повідомлення зловмиснику про підозру за статтею 361-2 (несанкціонований збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України.

Новини за темою: Місцеві вибори 2020: ЦВК затвердила форми та колір бюлетенів

Нагадаємо, раніше у трьох областях зловмисники штучно збільшували кількість виборців. В Україні місцеві вибори призначено на 25 жовтня.Loading...