Новини » Події Читать эту новость на русском

У Броварах участь у "розбірках" брали "білі" і "сірі" "тітушки": Качура назвав причини інциденту

Затримані по стрільбі в Броварах Facebook-сторінка МВС України

Ситуація у Броварах – це вирок для правоохоронців, каже нардеп

У Броварах "тітушки" були і на стороні легального перевізника, і нелегального, і це стало причиною конфлікту.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція "Слуга народу") Олександр Качура.

Парламентар зазначив, що в Україні існує системна проблема з перевезеннями – є підприємці, які беруть участь у конкурсах, стають переможцями і надалі сумлінно платять податки, створюють робочі місця, перевозять пільговиків, а є і "тіньові" організації.

Олександр Качура розповів, що у Броварах працював перевізник, який мав всі необхідні дозволи, проте з’явилися представники іншої "організації", які вирішили забрати цей маршрут та поставити "тіньові" маршрутні таксі та автобуси.

"Що відбувалося в ці останні дні: відбувалося те, що автобуси, які мають дозвіл на те, щоб пересуватися маршрутом, "тітушки" не допускали до зупинок, і люди сідали на "тіньові", "сірі" автобуси, які отримували прибуток. Тому у власників, які є легальними користувачами згідно з чинними дозволами, які мали право користуватися цими маршрутами, суб'єкти господарювання, вони були вимушені залучити теж таких же "тітушок", які відвойовували, відганяли інших "тітушок". За моєю інформацією, "тітушки" були на одній стороні та на іншій, і це стало причиною цього конфлікту", – заявив Олександр Качура.

Новини за темою: Стрілянина у Броварах: Депутати міськради терміново скликають позачергову сесію

Парламентар продовжив: "Але проблема у тому, що це, мабуть, вирок цим правоохоронцям, у першу чергу, які не змогли організувати порядок, раз. І, по-друге, вони допустили, вони ж знали про те, що все це відбувалося. Тобто вони "кришували", виходить, всі ці "схеми", вони отримували звідти гроші, відсоток, "відкати" якісь. Органи місцевого самоврядування теж про це знали".

Нагадаємо, 29 травня у Броварах Київської області сталася стрілянина, внаслідок якої було затримано 10 осіб. За попередньою версією, відбувся конфлікт між підприємцями, які займаються пасажирськими перевезеннями, та нелегальними перевізниками.

Своєю чергою, очільник МВС Арсен Аваков заявив, що перестрілка в Броварах є відлунням корупції щодо визначення квот перевізників у місті.

У Київській області ввели спецоперацію щодо розшуку п'ятьох автівок, в яких можуть перебувати учасники перестрілки в Броварах.

Через ранкову стрілянину між перевізниками у Броварах президент Володимир Зеленський провів зустріч з міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

Loading...