Ця історія показала, що домовлятися можна, але мають бути інші чіткі кроки: Якубін про "режим тиші" на Донбасі

Телеканал ZIK

Перемир'я постійно перебуває в такому крихкому стані

Історія з перемир’ям на Донбасі показала, що домовлятися, якщо є бажання, можна, що це добре, але далі мають відбуватися інші кроки.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив політолог Олексій Якубін.  

"Перемир'я, яке тривало 42 дні, безпрецедентне, але я б сказав крихке перемир’я, але яке зберегло десятки життів. Водночас, ця історія нам показала, що домовлятися, якщо є бажання, можна, і можна виконувати взяті на себе зобов'язання. Але очевидно, що вся ця історія, яка зараз складається, показує, що перемир'я – це добре, але далі мають відбуватися інші кроки", – сказав експерт.

Наприклад, за словами Якубіна, уже зараз потрібно вести підготовку до розведення сторін, адже в цьому теж є проблема, тому що на близько 500 км лінії розмежування сторони конфлікту достатньо близько стоять одна до одної.

"Тому перемир'я постійно знаходиться в такому крихкому стані, десь на грані. Тобто це показник того, що треба підходити до більш активного розмежування сторін, як це було у цих трьох точках, там немає зараз ексцесів. Також треба говорити про політичну частину "Мінська", тому що перемир’я – це лише крок, інструмент до того, щоб деескалувати ситуацію і рухатися далі", – сказав політолог Олексій Якубін.

Новини за темою: Відсутність миру на Донбасі – ключовий фактор зниження підтримки влади, – політолог

Нагадаємо, раніше блогер Сергій Розенбаум заявив, що у середу, 9 вересня, на Донбасі можуть початися бойові дії, бо Україна зриває перемир'я на Донбасі.  

"Принаймні, на дану хвилину все виглядає саме так, і вже сьогодні, 9 вересня на Донбасі можуть відновитися бойові дії, що спричинили нові смерті", –  написав на своїй сторінці в Facebook Розенбаум.

Як повідомляли, в "Опозиційній платформі – За життя" заявили, що українська влада зриває перемир'я на Донбасі, позбавила пів мільйона громадян права голосу і повинна понести за це відповідальність.

Також раніше співголова "Опозиційної платформи – За життя", народний депутат Юрій Бойко заявив, що чинна українська влада скасувала місцеві вибори в Луганській та Донецькій областях через страх зазнати поразки.

 

Loading...