Танкер "Делфі" – свідчення імпотентності влади, – Володимир Кацман

Політичний експерт та заслужений журналіст України Володимир Кацман Скріншот відео

Експерт наголосив, що бюрократичні процедури призводять до забруднення моря біля Одеси щодня

Те, що з листопада минулого року в Одесі не можуть підняти затонулий танкер "Делфі", є показником імпотентності чинної влади.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

"Імпотентність нашої держави проявляється в тому, що ми вже з 22 листопада не можемо всією державою, всією країною, всім народом підняти цей затонулий танкер, який біля Одеси бруднить наше навколишнє середовище, не дає одеситам і гостям міста спокійно відпочивати, ллє на голови бідних одеситів цю рідину незаконну, яка там перевозилася, – чи то паливо, чи то щось. І ніхто не може забезпечити підняття цього судна, хоча у нас, на миколаївських судноверфях не просто вироблялося, а свого часу накопичувалося, як кажуть фахівці, обладнання, яке вміло піднімати ці кораблі. Тепер турки за мільйон доларів будуть піднімати нам цей корабель. За мільйон – оголошений тендер, і, швидше за все, турецька сторона, яка сказала – заплатите мільйон, приїдемо, піднімемо, почистимо", – сказав Володимир Кацман. 

Новини за темою: "Делфі" – це яскравий показник абсолютної непрофесійності чинної влади, – Тетяна Плачкова

Експерт риторично поцікавився, де ж децентралізація і розподіл влади між центром і регіонами, якщо бюрократична процедура призводить до забруднення моря щодня. Володимир Кацман зауважив, що у випадку із затонулим танкером навіть вимога президента не привела до результату і бюрократія не була подолана.

"Давайте робити так, щоб всі процедури, всі регуляторні речі на залізниці, на морі, на суші, де завгодно, – робили так, щоб людям було комфортніше, безпечніше і багатше, і тоді все у нас вийде з державою", – закликав Володимир Кацман.

Новини за темою: В Одесі біля затопленого танкера "Делфі" знайшли загиблого дельфіна

Нагадаємо, танкер "Делфі" під прапором Молдови сів на мілину недалеко від Одеси 22 листопада 2019 року. Тоді капітан судна відмовлявся подати сигнал SOS і евакуюватися без дозволу судновласника.

У січні 2020 року Державна служба морського та річкового транспорту України завершила розслідування за фактом аварії танкера-бункерувальника "Делфі" біля узбережжя Одеси та заявила, що основними причинами аварії стали порушення з боку судновласника та капітана судна, неготовність екіпажу діяти в складних погодних умовах і обмежена кількість на судні палива.

У лютому цього року капітану танкера "Делфі" повідомили про підозру. Його звинуватили в порушенні правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту.

18 липня дві спроби підняти з мілини та поставити на кіль аварійний танкер "Делфі" біля узбережжя Одеси виявилися безуспішними: обірвався трос одного з двох буксирів. 25 липня операція з підняття "Делфі" з одеського пляжу знову закінчилася обривом троса.

Водночас 26 липня події навколо танкера "Делфі" визначили як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Компанії-підряднику судновласника відмовили у продовженні робіт, тепер їх передали Адміністрації морських портів України та ДСНС.

Loading...