Суд усунув одного з присяжних у справі Шеремета

Павло Шеремет. Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Суд змінив присяжного Юрія Михайленка на Юрія Федоренка

Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення про усунення одного з присяжних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Про це було оголошено під час сьогоднішнього судового засідання, передає "Українська правда".

"Суд ухвалив усунути присяжного Юрія Михайленка від подальшого розгляду кримінального провадження за обвинуваченням Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь..." — сказала головуюча суддя.

Довідка:

Присяжний Юрій Михайленко – чоловік Ганни Чупіної, яку автоматична система теж обирала для розгляду справи. Чупіна взяла самовідвід, пославшись на те, що закон забороняє працювати разом із родичем. Михайленко самовідвід не взяв. Через це захист ще на початку хотів усунути присяжного, однак суд відмовив.

Після цього захист вдруге хотів усунути Михайленка, пославшись на те, що закон зобов'язує присяжного правдиво відповідати на запитання сторін, а чоловік ймовірно збрехав, коли казав, що не живе разом із Чупіною. Тоді суд теж відмовився відвести Михайленка.

Після цього прокурор звернувся до поліції та попросив перевірити, чи дійсно Михайленко і Чупіна живуть разом. Після того, як інформація підтвердилась, відвести присяжного попросив уже прокурор, і суд це прохання задовольнив.

Після винесення ухвали суд запропонував Михайленку дати пояснення, однак той відмовився.

У справі є двоє запасних присяжних, і одним з них — Юрієм Федоренком — суд замінив Михайленка.

Федоренко — підприємець, займається управлінням нерухомості. Присяжним працював уже у двох кримінальних справах. За його словами, він брав участь в обох Майданах.

Новини за темою: У Нацполіції розповіли про ще одну версію вбивства Шеремета

Нагадаємо, 28 вересня, на засіданні Шевченківського районного суду Києва визначили склад суду для розгляду справи про вбивство журналіста Павла Шеремета. 

Згодом, в обвинувальному акті, який зачитав прокурор у Шевченківському райсуді Києва, вказано, що слідство не змогло встановити замовників убивства журналіста Павла ШереметаLoading...