Новини » Події Читать эту новость на русском

Суд Києва скасував пішохідну зону на Контрактовій площі

Фото з відкритих джерел

В ухвалі йдеться про те, що рішення КМДА щодо даної зони суперечить інтересам територіальної громади міста

Окружний адміністративний суд Києва скасував пішохідну зону на Контрактовій площі.

Про це повідомляють "Наші гроші".

Як зазначається, ОАКС проаналізував законодавство, чинне на момент прийняття вказаного рішення КМДА, і дійшов висновку, що органи місцевого самоврядування мають право лише тимчасово обмежувати рух транспортних засобів на вулицях при проведенні ремонтних та інших робіт або проведенні народних гулянь та інших масових заходах.

Також у суді заявили, що можливість встановлення повної заборони транспортних засобів на вулицях передбачена лише для окремої категорії транспортних засобів та у виключних випадках.

До того ж, повноваження органів місцевого самоврядування на повну безстрокову заборону руху транспортних засобів на вулицях законодавством не передбачено.

Крім того, суд звернув увагу, що розпорядження від 28.07.2017 № 912 прийнято без участі зацікавлених осіб, інтереси яких так чи інакше порушує це розпорядження.

Суд нагадав, що зміни до Генплану можуть вноситися не частіше, ніж один раз на п’ять років. І вони неможливі без проведення громадського обговорення. Як зазначив суд, чинний Генплан Києва не передбачав створення пішохідної зони на місці існуючої дороги для руху транспортних засобів по вул. П. Сагайдачного та відповідного одностороннього руху зазначеними у розпорядженні від 28.07.2017 вулицями.

Суд вказав, що не отримав докази проведення громадських слухань відносно внесення змін до Генплану Києва стосовно створення пішохідної зони на вул. П. Сагайдачного.

Таким чином, ОАСК дійшов до висновку, що розпорядження КМДА від 28 липня 2017 року № 912 суперечить інтересам територіальної громади міста.

Новини за темою: Кличко розповів про послаблення карантину в Києві: Транспорт - з 23 травня, садочки - з 1 червня

Відомо, що позов про скасування відповідного розпорядження КМДА подали 6 фізичних осіб.

Нагадаємо, раніше у КМДА заявляли, що ситуація із забрудненим повітрям у Києві поступово нормалізується.

Новини за темою: Готель "Дніпро" у центрі Києва продадуть з аукціону, - ФДМУ

Також повідомлялося, що з 19 травня у Києві стартувала друга хвиля відключення гарячої води.

Loading...