live
Новини » Події Читать эту новость на русском

"Стіну Яценюка" на кордоні з РФ збираються будувати ще п'ять років

Будівництво "Стіни Яценюка" Державна прикордонна служба

Спочатку будівництво мало завершитися в 2018 році, пізніше терміни продовжили до 2021 року

Завершення будівництва "Стіни Яценюка" (захисних фортифікаційних споруд на українсько-російському кордоні) знову перенесли. Про це з посиланням на дані Державної прикордонної служби повідомляє експертна організація StateWatch.

Проєкт мають намір доробити не до 2021 року, як було заплановано, а до 2025-го.

Державна прикордонна служба направила зацікавленим центральним органам виконавчої влади відповідний проєкт розпорядження Кабміну про внесення змін до Плану заходів проєкту "Стіна". При цьому перенесення здачі споруд пояснюється скороченням фінансування, а також зростанням вартості будівельних матеріалів, робіт і послуг.

Спочатку будівництво мало завершитися в 2018 році, пізніше терміни продовжили до 2021 року. Тепер же трапився черговий перенос - ще на 4 роки, тобто до 2025 року.

Загальна очікувана вартість проєкту "Стіна" становить 4,1 млрд грн. З них в період 2015-2019 років вже було витрачено 1,7 млрд грн. Відповідно до показників бюджетної програми "Заходи по інженерно-технічного облаштуванню кордону", по якій здійснюються витрати на "Стіну", на будівництво російсько-українського кордону в 2020 році передбачено ще 400 млн грн.

Новини за темою: Стіна на кордоні з Росією: Аваков розповів, яку область відокремлять першою

Як раніше повідомлялося, помічник президента Володимира Зеленського Андрій Єрмак заявив, що якщо мирні переговори між Україною і Росією ні до чого не призведуть і умови припинення вогню не будуть виконані, Київ розгляне питання про будівництво стіни уздовж своїх кордонів з Росією.

Loading...