Справа Шеремета: Cуд відмовився допитувати перших осіб держави

Павло Шеремет

Фото з відкритих джерел

Адвокати обвинувачених хотіли допитати президента Зеленського та інших високопосадовців

Суд у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета відмовив у допитах перших посадовців держави, про які просив захист обвинувачених. Про це йшлося на засіданні Шевченківського райсуду Києва, передає "Українська правда".

"Як пояснила сторона захисту необхідність цього допиту: щодо обставини, які їм стали відомі щодо цього провадження. Разом із тим вбачається, що ці особи не були безпосередньо свідками обставин, що підлягають доказуванню в цьому кримінальному провадженню, та не є свідками в розумінні ст. 65 КПК.

Що стосується інших осіб, працівників поліції, які є слідчими, або понятих, які брали участь у тих чи інших діях, також ми з цим обсягом будемо визначатись після дослідження письмових матеріалів", - зазначила суддя Оксана Голуб.

Серед людей, яких хотіли допитати адвокати обвинувачених, значились: президент Володимир Зеленський, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, його заступник Антон Геращенко, ексгенпрокурори Руслан Рябошапка та Юрій Луценко, заступник голови Нацполіції Євген Коваль.

Захист пояснював, що ці посадовці публічно заявляли, що їм відомі матеріали справи, обставини злочину.

До слова, на сьогоднішньому засіданні суд вирішив, у якому порядку буде досліджувати докази та проводити допити. Спершу вивчать письмові та речові докази, потім визначать, яких експертів і спеціалістів треба допитати на додачу до документів. Після цього будуть проведені допити свідків, із точним переліком яких визначаться перед початком допитів. І наостанок будуть допитані потерпілі та обвинувачені.

Новини за темою: Правоохоронці мають допитати Гранта у справі про вбивство Шеремета

Нагадаємо, раніше голова Національної поліції України Ігор Клименко заявив, що у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета перевірялася версія про причетність Максима Зотова — бізнес-партнера розшукуваного ексміністра Олександра Клименка.Loading...