Новини » Події Читать эту новость на русском

Слідчі ДБР звернуться по міжнародну правову допомогу для розслідування провадження проти Порошенка

Народний депутат Петро Порошенко Фото з відкритих джерел

Експрезидента підозрюють у відмиванні грошей та ухиленні від сплати податків

Слідчі Державного бюро розслідувань звернуться по міжнародну правову допомогу для розслідування кримінального провадження щодо п'ятого президента України Петра Порошенка. Про це повідомляє пресслужба ДБР

"Слідчі Державного бюро розслідувань здійснюють досудове розслідування за фактом вчинення П'ятим Президентом України у 2014 році умисних дій, спрямованих на відкриття компанії в юрисдикції Британських Віргінських Островів", - заявив в.о. директора ДБР Олексій Сухачов.

За даними досудового розслідування, зазначені дії були вчинені за допомогою кіпрської та панамської юридичних фірм, а відповідна компанія зареєстрована на Британських Віргінських островах. Водночас єдиним її бенефіціарним власником вказаний особисто Петро Порошенко (під час реєстрації наданий його паспорт та вказана його київська адреса).

Новини за темою: Порошенко заявив, що подолав COVID-19 і повертається до роботи

Як зазначається, у реєстраційних документах було зазначено, що компанія виконуватиме роль холдингового підприємства для українських та кіпрських структур кондитерської корпорації, засновником якої є Порошенко, а джерелом коштів для неї мають бути доходи від комерційної діяльності.

Таким чином, у вказаних діях вбачаються ознаки кримінальних правопорушень, передбачених статтями 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу.

"Для одержання необхідної інформації у рамках кримінального провадження Державне бюро розслідувань звернулося до Офісу Генерального прокурора за міжнародною правовою допомогою з міжнародними запитами до компетентних органів Британських Віргінських островів, Республіки Панама та Республіки Кіпр", - уточнили в ДБР.

Новини за темою: ДБР затримало одного з керівників ДФС України

Нагадаємо, у середині жовтня стало відомо, що проти п'ятого президента України та лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка відкрили ще одну кримінальну справу, яка стосується зареєстрованої в юрисдикції Британських Віргінських островів компанії Prime Asset Partners Limited. 

Loading...