live

Схеми в "Київавтодорі" приносять керівництву 15% від суми замовлення, - ЗМІ

Ремонт доріг у Києві Vesti.ua

Фігуранти недавніх корупційних історій тепер займають керівні посади в мерії

Нацполіція виявила у "Київавтодорі" налагоджені схеми, які приносять керівництву 15% від суми замовлення, офшорні фірми і дивні закупки. При цьому фігуранти недавніх корупційних історій тепер займають керівні посади в мерії.

Про це повідомляють Vesti.ua.

Наголошується, що Нацполіція розслідує факти можливого привласнення бюджетних коштів під час проведення капремонтів цілого ряду столичних доріг, на які було витрачено понад 680 млн грн.

Зокрема, під підозрою ремонти на перетині проспектів Комарова і Леся Курбаса з залізницею, на перетині вулиць Богатирської і Московського проспекту, а також на перетині вулиць Богатирської і Оболонського проспекту.

"Посадовими особами безпідставно завищені обсяги робіт, вартість і кількість будівельних матеріалів, використаних при проведенні ремонтних робіт за бюджетні кошти", – йдеться в судовому рішенні.

Новини за темою: Неймовірне: у «Київавтодорі» розповіли, що вміють прибирати сніг

На думку слідства, посадові особи "Київавтодору" організували схему, в якій беруть участь відразу кілька приватних компаній, кожна з яких виконує певну роль. А крім завищення цін на різних етапах виконання робіт фінансові нестиковки виявили і при оплаті праці робітникам. Різниця коштів переводилися в готівку.

"А частина готівки в розмірі 15% від вартості укладених договорів передається керівництву "Київавтодору" за прийняття проведених ремонтних і будівельних робіт, що не відповідають вимогам державних будівельних норм", – йдеться у рішенні суду.

Тільки за однією з таких схем, за даними поліції, в період 2018–2019 років було завдано збитків на суму понад 10 млн грн.

Також окрема тема – закупівля товарів і послуг, у потрібності яких є сумніви. Так, наприклад, за останні кілька років фірма "Проектна компанія Аркон" виграла сім тендерів на розробку проєктної документації з ремонту столичних вулиць, замовником яких виступав "Київавтодор", на загальну суму понад 22 млн грн.

Але найцікавіше, що у бюджетну програму на 2019–2021 роки закладений тільки один об'єкт, розроблений даною фірмою. Судячи з матеріалів слідства, на гроші, отримані від усіх замовлень, фірма купує будівельні матеріали, фактична потреба в яких відсутня. Згідно з висновком судового експерта, сума збитків, заподіяних державі внаслідок взаємин "Київавтодору" з цією фірмою, становить 3,8 млн грн.

За даними реєстру юридичних осіб, статутний капітал фірми складає 100 грн, а крім "Київавтодору", за даними ProZorro, інших великих замовників у них немає.

Ще один приклад використання кількох десятків мільйонів гривень платників податків – закупівля снігоплавильної машини, яка не використовується через свою дорогивизну. Йдеться про тендер, який корпорація провела напередодні 2019 року. Тоді "Київавтодор" закупив у дніпропетровської фірми "Альфатех" снігоплавильну машину за 32,4 млн грн. Але ця техніка так і не використовувалася, оскільки її застосування в кілька разів перевищує собівартість вивезення снігу вантажним транспортом.

Слідчі також вважають, що тендерна документація була прописана під конкретну модель. Згідно з даними реєстру юросіб, компанія на 98,8% належить офшору з Сейшельських островів.

Новини за темою: У Києві невідомий «втер носа» Київавтодору

Одним з фігурантів гучного корупційного скандалу є ексзаступник голови "Київавтодору" Валентин Осипов. У 2018 році Шевченківський суд навіть обрав йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, а пізніше у вересні того ж року Голосіївський суд наклав арешт на його майно. Але через кілька місяців запобіжний захід було змінено на особисте зобов'язання, а в кінці того ж року апеляційний суд зняв арешт із майна.

Тепер же Осипов отримав підвищення. А 28 грудня 2019 року, згідно з розпорядженням мера Києва Віталія Кличка, він обійняв посаду директора департаменту транспортної інфраструктури – органу, який, по суті, контролює діяльність "Київавтодору". На сьогодні Осипов проходить як обвинувачений у статті "Легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом". Найближче засідання по цій справі заплановано на 16 березня.

Раніше повідомлялося, що уряд закладає рекордну суму в бюджет на ремонт доріг.Loading...
Loading...
Loading...