Новини » Події Читать эту новость на русском

Щодо суддів КСУ відкрили кримінальне провадження, - "Голос"

Конституційний суд України. Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Справу відкрили за статтею 109 "Захоплення державної влади"

Стосовно суддів Конституційного суду України відкрили кримінальне провадження за підозрою у захопленні влади. Про це повідомляє пресслужба політичної партії "Голос".

"Кримінальне провадження за ст. 109 Кримінального кодексу України (захоплення державної влади) щодо суддів Конституційного суду зареєстровано, внесено до Єдиного реєстру судових розслідувань та направлено до Державного бюро розслідувань", - йдеться в повідомленні.

Перший заступник голови Комітету ВР з питань антикорупційної політики Ярослав Юрчишин заявив, що в рамках цього провадження цілком законно, не політично, можна довести, чи була змова з метою захоплення влади.

"Окремі компоненти цієї справи можуть перегукуватися з розслідування НАБУ щодо Окружного адміністративного суду Києва: там "вовчі" судді зізнаються, що вже "захопили КСУ".

Це дозволить усунути причетних до правопорушення суддів без руйнування інституції Конституційного суду. Щоб потім наповнити її гідними кандидатами через конкурси", - додав політик.

Новини за темою: Під будівлею КСУ у Києві проходить акція протесту: Поліція посилила охорону кварталу

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України скасував право Національного агентства з питань запобігання корупції перевіряти декларації та виявляти конфлікт інтересів. 

Пізніше у НАЗК заявили, що закривають реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду. 

У КСУ пояснили, що скасували електронне декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органами виконавчої влади. Суд не міг виділити у своєму рішенні право не перевіряти декларації тільки суддів, тому скасував цю норму для всіх категорій чиновників.

Ввечері у четвер, 29 жовтня, Кабінет міністрів України прийняв рішення зобов’язати НАЗК відновити доступ громадянам до реєстру е-декларацій чиновників. 

Крім того, президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, згідно з яким повинні припинитися повноваження всіх суддів Конституційного суду Україна. На що голова КСУ заявив, що це має ознаки конституційного перевороту в країні.

Також напередодні стало відомо, що Державне бюро розслідувань викликало голову Конституційного суду України Олександра Тупицького для допиту, який заплановано на 2 листопада. Своєю чергою він заявив, що не має наміру йти на допит в ДБР, оскільки фактично не є свідком, раз йому інкримінують кримінальний злочин.

Loading...