СБУ викрила зловмисників, які допомагали Податковій ухилятися від сплати податків

Фото з відкритих джерел

Серед зловмисників були і посадовці Податкової служби

Служба безпеки України виявила несанкціоноване втручання у роботу інформаційно-телекомунікаційних систем Державної податкової служби з метою сприяння ухиленню від сплати податків.

Про це повідомили у відомстві.

Зловмисники здійснювали маніпуляції з інформацією, яка зберігається в системах служби, що призвело до витоку, підробки, блокування даних, спотворення процесу обробки інформації та порушення встановленого порядку її маршрутизації.

Як пояснили в СБУ, так звані "хакери" проводили незаконні дії, зокрема, у базах ІТС "Податковий блок", ІТС "Електронний кабінет", ІТС "Єдине вікно подання електронної звітності", "Єдиного реєстру податкових накладних", системі моніторингу відповідності податкових накладних розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків "СМКОР".

Зокрема, під час обшуків правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої, які використовувалися у незаконній діяльності.

Наразі одному з учасників протиправного механізму повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України, вирішується питання про обрання міри запобіжного заходу.

Новини за темою: Що насправді ховається за обшуками у ексголови податкової Верланова?

Також приймається рішення про притягнення до відповідальності службових осіб ДПС України, причетних до організації та функціонування оборудки.

Як повідомлялося раніше, співробітники СБУ провели обшук у помешканні колишнього голови Податкової служби Сергія Верланова, де він проживає із сім'єю. Про причини обшуків Верланову не повідомили.

Новини за темою: Ексочільник податкової Верланов просить суд визнати його звільнення незаконним

Згодом у СБУ пояснили, що проводили обшуки у колишнього очільника ДПС Сергія Верланова в рамках розслідування справи про роботу конвертцентру під виглядом Податкової.

Loading...