Новини » Події Читать эту новость на русском

СБУ викрила генерал-майора, який працював на ФСБ РФ

Злочинець планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва

Контррозвідка Служби безпеки України викрила високопоставленого агента ФСБ у вищих ешелонах влади. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, сьогодні, 14 квітня затримали генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, якого підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів. Зокрема, за завданням російських спецслужб він планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва.

Як зазначається, СБУ зібрала достатню кількість доказів, які свідчать, що Шайтанов є агентом Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Це підтверджують наявні матеріали справи, серед яких аудіо- та відеозаписи.

"На жаль, людина, котра отримала генеральське звання після Революції Гідності та мала захищати Україну, насправді працювала проти неї. Ми провели складну, тривалу, багаторівневу спецоперацію. Це – надважливе викриття Служби безпеки за всю історію Незалежності", - заявив голова СБ України Іван Баканов.

За інформацією спецслужби, Валерій Шайтанов збирав та передавав російській стороні інформацію про:

  • обставини проведення окремих таємних операцій в районі ООС і задіяних в них співробітників;
  • міжнародне співробітництво вітчизняних спецслужб у сфері національної безпеки і оборони;
  • співробітників керівної ланки Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБУ та ЦСО "А", українських розвідувальних органів;
  • підбір, вивчення та вербування старших офіцерів спеціальних і розвідувальних органів для роботи на ФСБ.

Наразі тривають слідчі дії, проводяться обшуки за місцями проживання фігуранта, а також громадян України, які підозрюються у належності до агентурного апарату співробітника ФСБ РФ Єгорова.

Також вирішується питання щодо оголошення Валерію Шайтанову про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ст. 111 ("Державна зрада") і ст. 258 ("Терористичний акт") КК України та обрання запобіжного заходу.

Нагадаємо, 2 квітня набрав законної сили вирок про позбавлення волі до 12 років агента ФСБ РФ Олега Смородінова за державну зраду. Слідство довело, що Смородінов у січні-лютому 2016 року був завербований співробітником ФСБ РФ Максимом Живилом.

Loading...