live

СБУ викрила агента спецслужб РФ, який отримав завдання вступити до лав ЗСУ

СБУ

Фото з відкритих джерел

Упродовж року росіянин вивчав обстановку навколо військових частин, які залучені до виконання бойових завдань у складі Об’єднаних сил

СБУ виявила агента спецслужб Росії і викрила їх задум з агентурного проникнення до однієї з бойових бригад Збройних Сил України.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Так, СБУ встановила, що громадянин РФ у 2018 році потрапив у компрометуючу ситуацію та, перебуваючи під вартою із застосуванням фізичного впливу та психологічного тиску, був завербований співробітниками ФСБ.

Згодом він отримав завдання влаштуватися на військову службу до української армії і був переправлений кураторами на територію України.

Виявилося, що в обхід пункту пропуску він перетнув державний кордон і легалізувався як біженець, а потім близько року вивчав обстановку навколо військових частин, які залучені до виконання бойових завдань у складі Об’єднаних сил.

Як зазначається, для цього він відвідував різні регіони України, у тому числі територію Донецької та Луганської областей.

До того ж, у місцях постійної і тимчасової дислокації військових підрозділів агент встановив контакти з окремими їх представниками - завдяки цьому він зібрав необхідні документи, частина з яких були підроблені та посилався на нібито переслідування російськими правоохоронними органами.

У 2019 році подав їх для прийняття на військову службу до однієї з бойових бригад Сухопутних військ Збройних Сил України.

Контррозвідники спецслужби попередили проведення розвідувальної діяльності спецслужб РФ у лавах Збройних Сил України.

Новини за темою: Розвідка США знала про ймовірність пандемії коронавірусу ще у січні і попереджала про це Білий дім, - ЗМІ

За вчинення іноземцем або особою без громадянства злочину за ч. 1 ст. 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до п’ятнадцяти років.

За вчинення особою злочину за ч. 1 ст. 330 (передача або збирання відомостей, що становлять службову інформацію, зібрану у процесі оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, у сфері оборони країни) Кримінального кодексу України передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін до п’яти років.

Новини за темою: У Рівному військового ЗСУ судитимуть за держзраду та співпрацю із ФСБ

Як повідомлялося раніше, контррозвідка викрила спробу вербування російськими спецслужбами високопосадовця ВМС України.

Loading...