live
Новини » Події Читать эту новость на русском

СБУ викрила 38 поширювачів фейків про COVID-19 – декілька з них отримували завдання із РФ

з відкритих джерел

До прикладу, у Дніпрі чоловік для нагнітання паніки у суспільстві робив фото та відео з порожніми полицями в магазинах, черг до аптек тощо

Служба безпеки України за тиждень виявила 38 осіб, які поширювали неправдиву інформацію щодо нової коронавірусної інфекції COVID-19. Декілька з них порушили серйозні статті Кримінального кодексу України, зазначає пресслужба відомства.

Зокрема, напередодні у Дніпрі було припинено діяльність інтернет-агітатора, який за завданням Російської Федерації публікував у соцмережах фейки про поширення COVID-19 в Україні, у тому числі закликав і до порушення конституційного ладу та територіальної цілісності нашої держави.

"Для нагнітання паніки у суспільстві мешканець Дніпра мав робити фото та відео з порожніми полицями в магазинах, черг до аптек, фіксувати роботу спецтехніки та правоохоронців. У подальшому замовники планували використовувати матеріали для підготовки неправдивих новин", - уточнюється у повідомленні.

При цьому додається, що серед фейків, які поширював пропагандист, виявлено і відео про те, що в міському транспорті сталася бійка, оскільки один з пасажирів нібито кашляв та мав ознаки коронавірусу.

Під час обшуку за місцем проживання зловмисника виявили комп’ютерну техніку та мобільні пристрої, які підтверджують протиправну діяльність.

Наразі у межах кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України, вирішується питання щодо оголошення чоловікові про підозру.

Нагадаємо, раніше в СБУ заявили, що в мережі поширюється фейкове відео, на якому в громадському транспорті сталася бійка нібито через кашель одного з пасажирів. "...Спочатку йшла мова про Вінницю, а потім про Львів... При цьому, кіберфахівці встановили, що даний конфлікт насправді був зафіксований значно раніше і жодним чином не пов’язаний із коронавірусом", - зазначили у відомстві.

Loading...