В Україні затримали чоловіка, який входить до міжнародного хакерського угруповання

Хакери спеціалізувалися на викраденні персональних даних громадян Британії, США, країн Європи та СНД для продажу на ресурсах DarkNet

Кіберфахівці Служби безпеки України спільно компетентними органами Великої Британії блокували діяльність міжнародного хакерського угруповання. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, злочинне угруповання діяло з 2018 року та спеціалізувалося на викраденні персональних даних громадян Великої Британії, США, країн Європи та СНД для продажу на ресурсах DarkNet.

Як стало відомо, один із учасників угруповання проживає в Україні. Хакер розробляв та продавав на спеціалізованих сайтах вірусні програми, що забезпечували несанкціонований доступ до комп'ютерних операційних систем по всьому світу. Таким чином, зловмисники незаконно заволодівали логінами та паролями від Інтернет-сайтів, електронних поштових скриньок, даними кредитних карток та електронних гаманців громадян. У подальшому викрадена інформація використовувалася для створення бот-мереж, здійснення DDoS-атак, викрадення коштів та персональної інформації громадян.

Під час слідчих дій за місцем проживання українського хакера було вилучено понад 20 терабайт інформації із базами даних з комп'ютерів, які були зламані, а також вихідні коди розробленого ним вірусу.

За цим фактом події зловмиснику повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 361-2 (несанкціоновані збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або на носіях такої інформації) Кримінального кодексу України.

Крім того, британські колеги затримали його спільника, який вже відбуває тюремне ув'язнення за злочини у сфері кібербезпеки.

Наразі триває досудове слідство.

Новини за темою: Зломщиком Twitter Маска, Веста, Гейтса і Обами виявився 17-річний підліток

Раніше повідомлялося, що Державний департамент США оголосив винагороду в розмірі до 1 млн доларів за інформацію, яка призведе до арешту та/або засудження громадян України за участь у кіберзлочинності.Loading...