САП завершила слідство у справі Гладковського щодо поставок військових вантажівок

Наразі матеріали провадження відкрито підозрюваним та їх захисникам для ознайомлення, після цього обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду

Олег Гладковський Фото з відкритих джерел

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили про завершення слідства у справі колишнього першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. Про це повідомляє у Facebook пресслужба САП. 

Згідно з повідомленням, під час слідства було встановлено, що, зловживаючи службовим становищем, він зробив так, аби ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс", частки у статутному капіталі якої належали саме йому та його близьким особам, отримала велике держзамовлення. 

Гладковський забезпечив включення до державного оборонного замовлення та подальшу закупівлю коштом державного бюджету вантажних автомобілів підвищеної прохідності МАЗ 6317 (Богдан 6317) за завищеними цінами в дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2", що входить до складу "Богдан Моторс".

Водночас заступник міністра оборони та директор департаменту військово-технічної політики розвитку озброєння та військової техніки Міноборони організували закупівлю в межах державного оборонного замовлення вищезгаданих вантажних автомобілів.

Компанія отримала замовлення попри те, що ці автомобілі не відповідали вимогам уряду, зокрема за рівнем локалізації (обсяг робіт зі створення транспортного засобу безпосередньо в Україні з метою підтримання вітчизняного виробника), який мав становити не менше 60%, по факту - лише 10%.

Новини за темою: Справа Гладковського: НАБУ оголосило підозру 4 чиновникам, що керували "Оптимумспецдеталь"

Як зазначається, компанія погодилась довести рівень локалізації до 20% до кінця 2017 року і на подальше його збільшення до 30% впродовж трьох років. Однак ці умови так і не було виконано, а витрати зі збільшення рівня локалізації були незаконно перекладені на бюджет.

Крім того, з'ясувалося, що договір між Міністерством оборони та компанією-виробником передбачав часткову передоплату, а також фіксування ціни товарів. Проте всупереч цій умові, ціна за товари була збільшена і відповідальні за проведення закупівлі посадовці департаменту Міноборони її погодили, попередньо узгодивши це питання з заступником міністра оборони. Внаслідок цього фірмі незаконно переплатили 17,44 млн гривень.

Колишньому першому заступнику секретаря РНБО у жовтні 2019 році було повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 364 Кримінального кодексу (зловживання владою або службовим становищем).

Новини за темою: Вищий антикорупційний суд дозволив Гладковському виїжджати за межі Київської області

Також Гладковському інкримінують внесення недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто вчинення злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України.

Зокрема, експосадовець не задекларував доходи дружини, отримані нею від здачі в оренду елітної нерухомості в центрі Києва, про які йому було достовірно відомо, а саме 54 тис. дол. США за 2016 рік, 63 тис. дол. США за 2017 рік та 47,5 тис. дол. США за 2018 рік.

Нагадаємо, у травні САП змінила підозру Гладковському і збільшила суму інкримінованих збитків до 17,44 мільйона.

Loading...