Новини » Події Читать эту новость на русском

Розлив нафти на Одещині: АМПУ приховала інформацію про інцидент від Держекоінспекції

Судно "Аметист" Морська пошуково-рятувальна служба

ДЕІ скерувала повідомлення про про вчинення кримінального правопорушення до поліції, прокуратури та ДБР

Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований заявив, що Адміністрація морських портів України приховала від відомства інформацію про розлив нафтопродуктів в Чорному морі, ймовірно, з судна "Аметист". Про це повідомляє пресслужба Держекоінспекції

"Про розлив нафті з судна "Аметист" Держекоінспекція дізналася зі ЗМІ, хоча мала б бути проінформована АМПУ згідно з чинним порядком взаємодії між нашими структурами. Нагадаю, що з часу, коли були ліквідовані морські інспекції ДЕІ, наші працівники не мають права заходити в портову зону і цілком покладаються на добросовісність портовиків", - розповів голова ДЕІ.

Як зазначається, дізнавшись про факт забруднення акваторії Чорного моря, Держекоінспекція дала запит до ДП "АМПУ", Чорноморської Філії ДП "АМПУ", капітана морського порту Чорноморськ та в порядку взаємодії до Державної прикордонної служби України. Зі свого боку АМПУ повідомило, що ніяких порушень не виявлено.

"Тому було прийнято рішення, в рамках взаємодії з прикордонниками, підійти до причалу з моря. В результаті чого наші співробітники зафіксували забруднюючі плями на поверхні води нафтопродуктами та помітили сліди сорбенту, який використовується для збору з водної поверхні нафтопродуктів. Тобто, в АМПУ знали про цей випадок і просто хотіли приховати результати катастрофи!" - наголосив Мальований.

Новини за темою: Кабмін віддав "Нафтогазу" всі родовища газу на шельфі України

Також відомо, що інспектори відібрали проби води у забрудненій частині акваторії для лабораторного аналізу. За результатами перевірки у ДЕІ назвуть збитки та з'ясують, хто є власником судна.

За фактом приховування відомостей про екологічний стан водних ресурсів, що негативно впливає на рослинний та тваринний світ та недбалого ставлення до посадових обов'язків працівників Чорноморської філії ДП "АМПУ" ДЕІ скеровано повідомлення про вчинення кримінального правопорушення до Одеської обласної прокуратури та ТУ ДБР в м. Миколаєві.

Також про факт забруднення моря ДЕІ скеровано повідомлення про кримінальне правопорушення до Чорноморського ВП Овідіопольського ВП ГУ НП в Одеській області.

Новини за темою: Вибух танкера в Азовському морі: Рятувальники виявили останки моряків

Нагадаємо, ЗМІ заявили, що у середу, 25 листопада, в Олександрівці Одеської області на причалі тонуло судно "Аметист" Морської пошуково-рятувальної служби, внаслідок чого навколо утворилася пляма нафтопродуктів. Втім, в пресслужбі МПРС цю інформацію не підтверджують. Там кажуть, що підприємство "стало об’єктом наклепницької інформаційної атаки", тому МПРС уже подала до суду позов щодо спростування недостовірної інформації.

Loading...