live
Новини » Події Читать эту новость на русском

Мамка: Правоохоронці почали тиснути на депутатів від "Опозиційної платформи - За життя" через вимоги розслідувати діяльність американських баклабораторій

Телеканал ZIK

Правоохоронні органи почали тиснути на депутатів від "Опозиційної платформи - За життя" через вимоги розслідувати незаконну діяльність американських бактеріологічних лабораторій на території України.

Про це в ефірі телеканалу ZIK заявив народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя", заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Григорій Мамка.

Зокрема, народний депутат зауважив, що заяви Генерального прокурора України Ірини Венедіктової щодо системних порушень в роботі НАБУ і САП – слушні, адже результату від роботи цих антикорупційних органів суспільство на сьогодні не бачить.

"Конфлікти між правоохоронними органами – НАБУ, САП, Генеральною прокуратурою, вони почали виникати із самого початку їхнього створення", – заявив Григорій Мамка.

При цьому він також звернув увагу на те, що правоохоронні органи почали цікавитися його однопартійцями лише після того, як ті почали публічно говорити й вимагати результатів розслідувань щодо резонансних справ. 

"Щодо однопартійця Кузьміна, то ця справа по суті розслідується вже набагато більше років, чим анонсована. Вона і закривалася, і скасовувалася. Кримінальне провадження – це є вічний механізм щодо розслідування. Але коли "Опозиційна платформа – За життя" почала виступати проти продажу землі,  проти націоналізації банків, казати публічну позицію щодо лабораторій, щодо розслідування вбивства Бузини і всіх таких кричущих фактів, політик став публічним, цікавим, в тому числі і з боку тиску правоохоронних органів на самого Кузьміна", – заявив Григорій Мамка.

Новини за темою: Депутати ОПЗЖ Медведчук і Кузьмін направили в ООН скаргу на незаконне функціонування в Україні бактеріологічних лабораторій США

Як повідомлялося, напередодні стало відомо, що Печерський районний суд міста Києва зобов'язав Офіс генерального прокурора внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про державну зраду народних депутатів з фракції "Опозиційна платформа - За життя".

За кілька днів до цього народні депутати від "Опозиційної платформи - За життя" Віктор Медведчук і Ренат Кузьмін звернулися до генпрокурора з вимогою перевірки інформації про діяльність баклабораторій США в Україні.

Окрім того, вони вимагали створення парламентської ТСК з розслідування діяльності американських військових баклабораторій в Україні та реакції з боку чинної влади. Однак у Офісі президента дали зрозуміти, що не мають наміру займатися цим питанням.