Прокуратура Криму відреагувала на указ Путіна щодо володіння землею на півострові

Ілюстративне зображення Фото з відкритих джерел

Привласнення РФ держвласності України є порушенням норм міжнародного гуманітарного права

Прокуратура АР Крим надасть правову оцінку указу президента РФ Володимира Путіна стосовно права на володіння землею в окупованому Криму. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Оцінку буде виконано в рамках розпочатого раніше кримінального провадження за фактами привласнення державної та приватної власності, зокрема земельних ділянок, на тимчасово окупованій території півострова, повідомляє прес-служба прокуратури.

Як зазначається, привласнення Росією державної власності України та приватної власності населення є порушенням норм міжнародного гуманітарного права. Зокрема, було порушено статтю 147 "Конвенції про захист цивільного населення під час війни" 1949 року та статті 46, 53, 55, 56 IV "Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі" 1907 року. 

Окрім цього, в ОГП наголосили, що це також є воєнним злочином згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (ст. 8 (2) (а) (IV).

Нагадаємо,  нещодавно президент Російської Федерації Володимир Путін розширив перелік прикордонних територій, на яких іноземні громадяни, особи без громадянства та іноземні юридичні особи не можуть володіти земельними ділянками.

Loading...