Прокуратура Італії намагається долучити до справи Марківа вирвані з контексту слова гвардійця, - Аваков

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков МВС України

За словами міністра, низка експертиз підтверджує, що Марків не міг вбити журналістів

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що сторона обвинувачення гвардійця Віталія Марківа намагається долучити до справи вирвані з контексту слова військового. Про це повідомила пресслужба МВС.

"Адвокати з нашої сторони свої позиції заявили, призначена додаткова експертиза. Сторона обвинувачення намагається інтерпретувати непрямі слова Марківа з прослуховування в тюрмі. Ніби було сказано "вбили журналіста", а намагаються інтерпретувати ніби "я вбив", - сказав Аваков.

За його словами, низка експертиз підтверджує, що Марків не міг вбити журналістів, проте суд продовжує їх відкидати.

"Ми провели експеримент в той самий період, коли загинули Миронов і Рокеллі. Наполягаємо, що автомат не може стріляти на 1500 м і при цьому вбивати прицільно. І Рокеллі і Миронов не були в прямій видимості. Хочемо, аби також долучили записи, які надав Рігалон, там видно і чутно стрільбу, яка відбувалася у 200 м, а не зі сторони гори Карачун", - наголосив Аваков.

Міністр підкреслив, що у кишені Миронова знайшли записку від прессекретаря "ДНР" Хорошевої. Згідно з нею, вони домовлялись про зустріч з ексміністром оборони "ДНР" Гіркіним.

"Ми не виключаємо думку, що це була провокація - відправити іноземців під вогонь, а потім всю провину покласти на Україну", - зауважив Аваков.

Він стверджує, що неодноразово пропонував італійській стороні приїхати на місце злочину, проте ніхто жодного разу не приїхав.

"На мій погляд, це порушує права на захист, і рішення суду першої інстанції було винесено на емоціях", - додав Аваков.

Новини за темою: Суд у Мілані переслухає "зізнання" Марківа через помилки перекладача

Нагадаємо, у липні 2019 року українця Віталія Марківа в Італії звинуватили у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккеллі на Донбасі. Нацгвардійця приговорили до 24 років позбавлення волі.

Раніше повідомлялося, що захист нацгвардійця Віталія Марківа має близько 20 осіб, які були безпосередніми свідками загибелі італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі і доводять невинуватість українця.

Loading...