Прокуратура АРК надасть правову оцінку указу Путіна про заборону українцям володіти землею в Криму

Ілюстративне зображення Фото з відкритих джерел

Оцінка буде надана в рамках розпочатого раніше провадження стосовно привласнення державної та приватної власності

Прокуратура Автономної Республіки Крим надасть правову оцінку указу президента РФ Володимира Путіна, яким українців позбавлено можливості володіти землею в Криму, передає пресслужба установи.

"Прокуратура АР Крим, в рамках кримінального провадження, розпочатого раніше за фактом привласнення державної та приватної власності, в тому числі й земельних ділянок, на тимчасово окупованій території півострова, надасть правову оцінку вказаному документу. Привласнення РФ державної власності України та приватної власності населення є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права, зокрема ст. 147 "Конвенції про захист цивільного населення під час війни" 1949 року та ст. ст. 46, 53, 55, 56 IV "Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі" 1907 року, а також є воєнним злочином згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (ст. 8 (2) (а) (IV)", - йдеться в повідомленні.

Також прокуратурою автономії здійснюється процесуальне керівництво у ряді кримінальних проваджень за фактами захоплення та привласнення державою-окупантом на території Криму будівель, споруд, земельних ділянок, автотранспортних засобів, іншого рухомого та нерухомого майна, що перебуває у державній власності та власності фізичних і юридичних осіб.

"У ході досудового розслідування вдалося встановити більш ніж 4 тисячі захоплених окупаційними “органами влади” об’єктів, вартістю понад 60,2 млрд грн. Судами за клопотаннями прокурорів накладено арешт на майно загальною вартістю близько 4,1 млрд грн", - зазначається в повідомленні.

Окрім того, під час проведення досудового розслідування прокуратурою проводиться активна робота зі збору доказів вчинення на тимчасово окупованій території Криму воєнних злочинів, на які поширюється юрисдикція Міжнародного кримінального суду.

"У 2017 році спрямовано інформаційне повідомлення до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС), яке стосувалось незаконного привласнення державної і приватної власності на окупованому півострові. Вказані відомості", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявляв, що указ президента Росії Володимира Путіна стосовно прав власності на землю в анексованому Криму має на меті полегшення колонізації півострову.

 

Loading...