Пожежа у Чорнобильській зоні: Розмір збитків може становити близько 10 мільйонів гривень

Пожежа у Чорнобильській зоні фото - ДСНС

Точний розмір пройденої вогнем території наразі неможливо встановити через велике задимлення

Збитки від пожежі у Чорнобильській зоні можуть досягати суми в 10 мільйонів гривень.

Про це повідомила в.о. голови Державного агентства з управління Зоною відчуження Катерина Павлова під час онлайн-брифінгу, передає Укрінформ.

"Збитки можемо оцінити з першого погляду в десятки мільйони гривень", - зазначила вона.

Як пояснила Павлова, точний розмір пройденої вогнем території наразі неможливо встановити через велике задимлення, але станом на 8 квітня його оцінили у 3,5 тис. га.

"Ситуація, яка склалася на сьогодні обумовлена багатьма факторами, є зміни клімату, всі бачили, яка була зима і вся ця суха трава, суходіл, він дуже стрімкий до загорання... Багато протипожежних розривів не зроблено і не приведені в той стан для того, щоб ми могли стримувати такі масштаби вогню", - стверджує в.о. голови Державного агентства з управління Зоною відчуження.

Вона додала, що наразі спеціальні служби України не готові для запобігання таких пожеж і що ДАЗВ готуватиме план заходів для того, щоб у майбутньому бути готовим до таких ситуацій.

Новини за темою: Пожежа в Чорнобильській зоні відчуження: Рятувальники продовжують гасіння на території трьох лісництв

Як повідомлялося раніше, пожежі у Чорнобильській зоні відчуження виникли у суботу, 4 квітня, тоді вогонь охопив 20 га лісу.

Згодом стало відомо, що у Київській області правоохоронці встановили та затримали зловмисника, за вини якого вогнем було знищено 5 га лісництва неподалік Чорнобиля.

Новини за темою: Відео дня: Масштабну пожежу в Чорнобильській зоні показали з висоти пташиного польоту

Також зазначалося, що забруднене повітря з Чорнобильської зони досягло Київської області.Loading...