live

Пожежа у Чорнобильській зоні: Рівень радіації перевищив норму

У Чорнобильській зоні горить ліс ДСНС

Показники приладу становлять 2,3 при нормі 0,14

Пожежа в Чорнобильській зоні поширилася на територію понад 100 гектарів, а рівень радіації у центрі загоряння перевищив норму. Про це повідомив т.в.о. голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов у Facebook.

Як зазначається, станом на 11 ранку вогнеборці продовжили ліквідувати пожежу. За словами Фірсова, причиною виникнення загоряння став підпал сухої трави. 

"Ситуація складна. Вогонь поширився на Чорнобильску зону 20 гектарів, але загалом палає більше 100 гектарів. Як це зараз часто буває, спочатку хтось підпалив траву, а потім вогонь перекинувся і на дерева", - зазначив Єгор Фірсов. 

За попередньою інформацією, у центрі пожежі рівень радіації перевищив норму: показники приладу становлять 2,3 при нормі 0,14. Однак, за словами Фірсова, така ситуація наразі тільки в осередку пожежі.

Нагадаємо, напередодні, 4 квітня, у Чорнобильській зоні відчуження виникла лісова пожежа, що охопила 20 гектарів лісу - для ліквідації надзвичайної події залучили авіацію та 18 одиниць техніки. Станом на 8:40 5 квітня радіаційний фон перебував у межах норми

Loading...