Помер батько співака і колишній міністр освіти Іван Вакарчук

Іван Вакарчук facebook.com

Чоловік помер на 74 році життя

У суботу, 4 квітня, помер колишній міністр освіти, ексректор Львівського університету та батько політика та співака Святослава Вакарчука - Іван Вакарчук.

Про це у Facebook повідомили народний депутат, колишній голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович та син померлого Святослав Вакарчук

"Від нас пішов професор Іван Вакарчук… Він зробив так, що від 2008 року майже по півмільйона українських дітей завершують школу із надією на чесний вступ, і ця надія не марна. Він поставив безкомпромісно питання якості освіти в нашій вищій школі, почав піднімати престиж природничої, математичної та фізичної освіти в школі. Він повертав українській мові належне їй місце, не забуваючи про мови меншин, особливо – кримськотатарську", - зазначив В'ятрович. 

Через деякий час інформацію про смерть батька підтвердив народний депутат, лідер партії "Голос" і гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук.

Довідка:

Іван Олександрович Вакарчук (6 березня 1947 - 4 квітня 2020) — український фізик, політик і громадський діяч. У 1989—1991 роках був народним депутатом СРСР від територіального виборчого округу № 486 (Львівська область), член КПРС. Восени 1989 року — учасник установчого з'їзду Народного Руху України за перебудову, один із делегатів від Львівської області.

У 2007-2010 роках був міністром освіти і науки України. Протягом 1990-2007 і 2010-2013 років був ректором Львівського університету. Доктор фізико-математичних наук. Герой України. Заслужений діяч науки і техніки України.

За попередньою інформацією, на прохання родини похорон Івана Вакарчука відбудеться камерно на Личаківському кладовищі. Причина смерті чоловіка не повідомляється. 

Нагадаємо, нещодавно пішов із життя Віталій Бойко, який зробив значний внесок у розвиток української юридичної системи, зокрема працюючи на посадах голови Верховного суду України, міністра юстиції, судді Міжнародного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України та Молдови.

Loading...