Новини » Події Читать эту новость на русском

Поліція викрила Telegram-канал, який розповсюджував персональні дані українців

Витік даних не має нічого спільного із додатком "Дія"

Фото з відкритих джерел

Співробітники Національної поліції припинили діяльність анонімного Telegram-каналу, що займався розповсюдженням персональної інформації громадян України. Про це повідомляє пресслужба МВС. 

"Сьогодні, 12 травня 2020 року, за фактом розповсюдження персональної інформації громадян на одному з анонімних телеграм-каналів Головним слідчим управлінням Нацполіції України внесено відомості у ЄРДР і розпочато розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України ("Несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв'язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації")", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, під час попереднього аналізу вдалося встановити, що протиправно оприлюднені персональні дані є компіляцію з інформаційних баз різних державних відомств і недержавних організацій за різні періоди попередніх років, однак це не має стосунку до початку роботи державного мобільного додатку "Дія".

Наразі роботу ресурсу, що протиправно розповсюджував персональні дані, припинено, а кіберполіція у взаємодії з іншими державними органами проводить розслідування та вживає заходи, щоб не допустити відновлення роботи ресурсу.

Нагадаємо, нещодавно в ЗМІ з'явилася інформація про те, що у месенджері Telegram з'явилися два боти, які за номером телефону шукають та видають персональні дані українських користувачів за гроші.

Loading...