Політолог Погребинський: Без внесення особливого статусу Донбасу в Конституцію ніякої реінтеграції не буде

Михайло Погребинський

ZIK.UA

Без внесення особливого статусу Донбасу в Конституцію Україну ніякої реінтеграції не буде.

Про це в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK заявив політолог Михайло Погребинський.

Михайло Погребинський зауважив: у разі невнесення особливого статусу Донбасу в Конституцію України сенс Мінських домовленостей буде повністю втрачено. 

"Київ стверджує, що не буде при жодних обставинах, що не готовий вносити особливий статус Донбасу в Конституцію України. Але для тих, хто "в темі", зрозуміло, що без цього ніякої реінтеграції не буде і сенс Мінських домовленостей втрачається цілком. Тому всі ці розмови, всі "формули Штайнмаєра", все це важливо, можливо, можна буде знайти якісь компромісні рішення, але хіба що теоретично можна думати, що можна якось рухатися", – зазначив експерт.

Новини за темою: У Кремлі заявили, що дати "нормандської зустрічі" не буде, поки не реалізуються домовленості паризького саміту

Але з іншої сторони, додав Погребинський, через наближення виборів і падаючий рейтинг провладної команди, Київ зацікавлений в тому, щоби проявити свою готовність шукати певні зустрічні шляхи.   

"Скоро вибори, а президент Зеленський не виконав жодної своєї політичної обіцянки. Там є мало суттєві речі, пов’язані зі зняттям депутатської недоторканності і так далі. Тобто все це гра. Можна було обійтися і без цього, якщо вирішувати питання долі країни. Принципова річ – Донбас реінтегрувати можна лише в тому випадку, якщо будуть виконані політичні пункти Мінських домовленостей. Але є позиція української влади, що вони не можуть, що є спротив націоналістів. Ну, я думаю, якщо ти не можеш зробити, то навіщо ти взявся, навіщо ти обіцяв? Тоді іди, можливо, хтось інший зможе", – акцентував політолог.

Новини за темою: Україна в ТКГ наполягає на відновленні дії українського законодавства в ОРДЛО

Нагадаємо, у п'ятницю, 3 липня, у Берліні відбулася зустріч політичних радників лідерів держав-учасниць "нормандського формату". Від України виступав керівник Офісу президента Андрій Єрмак у складі української делегації, яку очолював віцепрем'єр-міністр Олексій Резніков.

Як зазначається, учасники обговорили процес виконання домовленостей, досягнутих лідерами країн "нормандської четвірки" за результатами саміту в Парижі в грудні 2019 року, та виокремили низку завдань, які мають бути виконані під час найближчих засідань ТКГ для прискорення переговорного процесу.

У підсумку учасники зустрічі дійшли згоди, що потрібно докласти максимум зусиль для повного виконання рішень Паризького саміту. Зокрема, йдеться про необхідність реальних заходів для повного і всеосяжного режиму припинення вогню.Loading...