Поки ми малюємо "червоні лінії", люди на Донбасі інтегруються в інший бік, – Сивохо

Сергій Сивохо

112.UA

Шляхів по реінтеграції Донбасу в України небагато, тому потрібно сідати та говорити

Поки Україна малює якісь "червоні лінії" і умови, люди на Донбасі поступово інтегруються в іншу сторону. І це ми їх туди штовхаємо своєю бездіяльністю і своєю риторикою.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK заявив колишній радник секретаря Ради національної безпеки та оборони Сергій Сивохо.

Коментуючи заяву віцепрем'єр-міністра — міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексія Резнікова про те, що повноцінна реінтеграція нині окупованих територій назад до складу України триватиме щонайменше 25 років, Сивохо зауважив, що його лякають такі цифри, і він дуже сподівається, що Резніков мав на увазі таку довгу реінтеграцію після повернення Донбасу до складу України. 

"Таку, яка сьогодні відбувається у Німеччині. Тому що ми прекрасно знаємо, що східні та західні німці досі між собою не дуже ладять. Але цифра страшна", – сказав Сивохо.

Водночас він додав, що Україні зараз ще рано говорити про реінтеграцію, бо влада сьогодні дуже сильно "гальмує" в питанні мирного процесу.

"Ми заявляємо про ремісію Мінських угод, вже заговорили про "стокгольмський формат", але з кожним днем у нас реінтеграція непідконтрольного Донбасу все відкладається. І поки ми малюємо якісь "червоні лінії" і умови, люди там поступово інтегруються в іншу сторону. І це ми їх туди штовхаємо. Своєю бездіяльністю, своєю риторикою", – заявив він.

Новини за темою: Резніков назвав найскладніше завдання, над яким доведеться працювати Україні на Донбасі й "ковтати жаб"

Окрім цього Сергій Сивохо підкреслив, що шляхів по реінтеграції Донбасу в України небагато. А для того, щоби диктувати свої умови, продовжив він, потрібно виграти війну, яку Україна вести не готова.

"Тому потрібно сідати та говорити. Це наші люди. Немає нічого поганого в тому, щоби прийти до консенсусу", – сказав Сивохо.

Він також зазначив, що сам не готовий стати учасником переговорного процесу щодо Донбасу. Сивохо підкреслив, що повернеться хіба що на посаду, яка передбачатиме якісь конкретні повноваження.

Новини за темою: Реінтеграція Донбасу: Доповідь міжнародної кризової групи ICG

Нагадаємо, раніше голова української делегації в Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук заявив, що для того, щоб досягти миру на сході України, влада повинна прийняти пакет законів щодо реінтеграції регіону.

За його словами, питання реінтеграції Донбасу є комплексним і має містити:

  • припинення бойових дій;
  • проведення виборів на підконтрольних територіях;
  • формування виконавчої влади на непідконтрольних територіях;
  • прийняття пакету законів економічного характеру (в тому числі законів, які створюють умови для інвестицій і бізнесу)

"Це величезний масив документів, який містить період війни, після війни, і період включення непідконтрольних територій у систему української влади", - зазначив Кравчук.Loading...