Погрози українцям угорського походження: У МВС кажуть, що "Правий сектор" до цього не причетний

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко Скріншот із відео

Антон Геращенко припустив, що відео з погрозами записав провокатор, якого найняли з-за кордону

Представники "Правого сектора" та інших національних угруповань не причетні до погроз українцям угорського походження на Закарпатті.

Про це в ефірі ток-шоу "Ми всі – українці" на телеканалі ZIK заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

Гість ток-шоу запевнив, що правоохоронці обов’язково знайдуть того, хто на відео погрожував українцям угорського походження.

"Можу сказати, що ніякий "Правий сектор" до цього не причетний. Якщо ви пам'ятаєте, у фразах, які говорив молодий чоловік в балаклаві, там були погрози на адресу дітей, що ми вас знайдемо, ми ваших дітей поріжемо тощо. Ніколи представники "Правого сектора" та інших національних угруповань не опускалися до подібних погроз. Ми думаємо, що це провокатор, найнятий, можливо, з-за кордону, який за певну суму невелику грошей зачитав це вітання. Потім воно було запущене в Інтернет, і ми вже бачимо, як воно поширюється. Поширюється воно, до речі кажучи, з акаунтів, які перебували за межами України, що показує, що ця провокація була придумана ззовні", – зазначив Антон Геращенко.

Новини за темою: Це неприпустимо: Глава МЗС Угорщини поскаржився, що місія ОБСЄ не хоче їхати на Закарпаття

Заступник міністра продовжив: "Ми неодноразово спостерігали за останні 7 років спроби з боку РФ зіштовхнути лобами українців з угорської громадою, ізраїльським народом. Були випадки підпалу синагог, були випадки осквернення ізраїльських, наприклад, пам'яток. І ми розслідували ці справи і затримали людей, які під замовлення намагалися вчинити такі акції".

Нагадаємо, Товариство угорської культури Закарпаття заявило, що 30 листопада Служба безпеки України провела обшуки в кількох угорських установах Закарпаття і в будинку голови товариства Ласло Брензовича.

В Угорщині відразу ж відреагували на ці дії СБУ, зазначивши, що уряд країни має намір на всіх міжнародних фронтах заступатися за угорців Закарпаття, тому Петер Сіярто на засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО 1 грудня підняв питання обшуків в угорських установах Закарпаття.

Своєю чергою, голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Петров публічно заперечив причетність до обшуків СБУ в Товаристві угорців Закарпаття та закликав силовиків надати докази.

А тим часом глава Національної поліції Ігор Клименко розповів, що за фактом погроз українцям угорського походження правоохоронці розпочали кримінальне провадження.

Крім того, 2 грудня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що країна попросила ОБСЄ направити моніторингову місію на Закарпаття з огляду на ситуацію, що там склалася.

Loading...