Почалося з 2012 року: У ДБР назвали 5 епізодів злочину, які призвели до втрати Криму

Дмитро Саламатін і Віктор Янукович Фото з відкритих джерел

У державній зраді підозрюють трьох найвищих посадових осіб держави

У Державному бюро розслідувань назвали 5 головних епізодів скоєння злочину, які призвели до розвалу Збройних сил України (ЗСУ) та анексії Кримського півострову. Про це повідомляє пресслужба ДБР.

За даними відомства, причиною втрати Криму став підрив боєздатності української армії, який розпочався у 2012 році і тривав до вторгнення підрозділів РФ на територію півострову у лютому 2014-го. 

У скоєнні державної зради підозрюють колишніх президента України Віктора Януковича, міністрів оборони України Дмитра Саламатіна та Павла Лебедєва, а також начальника Генерального штабу - Головнокомандувача ЗСУ Володимира Заману.

Зокрема, слідчі виділили п'ять основних епізодів скоєння злочину, що призвели до окупації:

1) злочинне скорочення ЗСУ

Попри повернення до позаблокового статусу, що вимагало нарощування чисельності армії, протягом 2012-2013 рр. гранична чисельність української армії була скорочена з 240 000 до 162 000 військовослужбовців.

2) підрив стану мобілізаційної готовності

У 2013 році скоротили половину від штатної чисельності військкоматів. У результаті військові частини були укомплектовані на 25-55%. Крім цього, згорнули "політерну" приписку мобілізаційних ресурсів до військових частин та знищили облік військової техніки.

3) знищення систем протиповітряної оборони Криму

Управління системою ППО Криму було передане до командування ВМС України на півострові, яке в подальшому перейшло на бік ворога. Також скоротили одну з двох бригад ЗРК С-300В на озброєнні та зупинили програми модернізації ЗРК С-125 і С-200В.

4) незаконні організаційні зміни та нівелювання стратегічних оборонних документів

У 2013 році в Україні провели масштабні організаційні зміни ЗСУ всупереч законодавству. Крім цього, ці зміни згодом не були внесені до стратегічних оборонних документів країни, що завадило ЗСУ в момент реалізації одного із сценаріїв зовнішньої агресії сформувати ударну групу та захистити територіальну цілісність України.

5) невжиття заходів щодо реагування на зовнішні загрози

Попри попередження розвідки про підготовку наступальної операції з боку Росії наприкінці 2013 – на початку 2014 рр., не було вжито заходів із приведення ЗСУ до вищих ступенів боєготовності, організації територіальної оборони та проведення широкомасштабних військових навчань на території Криму.

Новини за темою: Україна пригрозила відповідальністю причетним до нових "виборів" у Криму

У ДБР наголосили, що вищезазначені дії пов'язані між собою та в сукупності призвели до вторгнення російських військ в Крим та окупації півострова.

Наразі триває розслідування за іншими фактами, які призвели до втрати Україною контролю над частиною своїх територій у 2014 році. 

Нагадаємо, нещодавно заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла, як у відомстві планують повертати анексований Кримський півострів. За її словами, відомство вже розробило відповідну стратегію.

Loading...