Пішов із життя відомий український мовознавець Олександр Пономарів

Олександр Пономарів Фото з відкритих джерел

Науковець кілька днів не дожив до свого 85-річчя

Вранці 14 жовтня у 84 роки помер доктор філологічних наук, професор Олександр Пономарів. Про це повідомляє "BBC Україна" з посиланням на дружину науковця.

Зазначається, що останнім часом професор серйозно хворів, оскільки мав перелом хребця. 17 жовтня вченому мало виповнитися 85.

Як повідомив директор Інституту журналістики КНУ Володимир Різун у коментарі "Громадському", Пономарів рік провів у лікарні. "У нього був перелом, він уже рік лежав у лікарні і був у не дуже гарному стані", – сказав Різун.

Олександр Пономарів перекладав на українську із новогрецької та п'яти слов'янських мов. Учений був одним із найактивніших членів товариства "Просвіта" та Правописної комісії. Також чоловік понад 40 років викладав у Київському національному університеті ім. Шевченка, більшість часу – на факультеті журналістики КНУ, який згодом став Інститутом журналістики.

Відомо, що похорон науковця відбудеться в суботу, 17 жовтня. Додаткова інформація про час і місце прощання з’явиться на сайті навчального закладу.

Новини за темою: Помер військовий, який підпалив себе на Майдані Незалежності у Києві

Нагадаємо, наприкінці червня стало відомо про госпіталізацію у важкому стані відомого українського філолога Олександра Пономарева. Тоді повідомлялося, що науковець впав і зламав хребет, а лікування потребувало значних коштів.