Підозрювані у справі Шеремета відмовились від участі у слідчих діях та від поліграфа, – Геращенко

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко Скріншот відео

Заступник міністра повідомив, що слідство перекваліфікувало роль Антоненка

Жоден з підслідних у справі Павла Шеремета не брав участі в слідчих діях, вони відмовилися давати будь-які свідчення. Окрім того, вони відмовилися пройти поліграф.

Про це під час ексклюзивного інтерв’ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

"Жоден з підслідних у справі Шеремета не брав участі в слідчих діях, відмовилися давати будь-які свідчення. Була пропозиція пройти по тому ж маршруту Кузьменко, Дугарь і Антоненку, щоб ми могли порівняти їхню ходу з даними експертизи, відеозаписами. Вони відмовилися від цього. Було запропоновано пройти поліграф – відмовилися від цього поліграфа. Як сказав мені один знайомий, американський юрист, якби так себе вели підслідні в США і в суді присяжних, то це дуже погано зіграло б на їхню перспективу. У нас теж буде суд, і, можливо, суд з присяжними українськими, тому нехай вони приймають рішення", – сказав Антон Геращенко.

Заступник міністра продовжив: "Що стосується мотивів: слідство перекваліфікувало роль Антоненка з організатора, здається, на одного з виконавців. Організатори і замовники – їх мають ще встановити. Тому основні мотиви, наскільки мені відомо, вже публічно викладені багаторазово. Ми вважаємо, що це було зроблено, вбивство Павла Шеремета, для збурення суспільно-політичної ситуації, яка повинна була, за задумом замовників, привести до падіння уряду, гучних відставок і ще більшого протистояння в українському суспільстві за прикладом подій, які послідували за вбивством Георгія Гонгадзе".

Новини за темою: Підозрюваний у справі Шеремета Антоненко заявляє, що у СІЗО на нього чинили тиск

Гість ток-шоу додав, що понад десять осіб із найближчого оточення підозрюваних – це чинні та колишні співробітники СБУ, у тому числі контррозвідки.

Нагадаємо, Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху автомобіля о 07:45 ранку. Машина вибухнула на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка.

Як повідомляли, слідчі Національної поліції відкрили 38 томів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета адвокатам підозрюваних виконавців злочину — Андрія Антоненка, Юлії Кузьменко та Яни Дугарь.

Loading...