Новини » Події Читать эту новость на русском

Підозрювана у справі Павла Шеремета Яна Дугарь не має беззаперечного алібі, - МВС

Підозрювана у справі Шеремета Яна Дугарь Фото: Громадське

Підозрювана у справі Павла Шеремета Яна Дугарь не має беззаперечного алібі. Про це повідомляє пресслужба МВС.

Як зазначається, у ЗМІ останнім часом активно поширюється інформація про те, що у підозрюваної Яни Дугарь є алібі, яке підтверджує неможливість її співучасті у вбивстві Павла Шеремета як особи, що проводила розвідку розміщення відеокамер на шляху осіб, які в подальшому встановили вибуховий пристрій під автівку відомого журналіста.

Однак, у відомстві наголошують, що докази, які вказують на причетність Яни Дугарь до вбивства Павла Шеремета це:

 • Відеоматеріали, записи камер відеоспостереження з вул. Липинського, 15 та 18 липня 2016 року, на яких зафіксовано дівчину, що проводить розвідку, фотографуючи відеокамери на мобільний телефон.
 • Висновок експерта від 21.11.2019, згідно якого наявні у відеозаписах індивідуально-психологічні ознаки невербальної поведінки дівчини-розвідниці належать одній і тій самій особі, а також зображена одна і та сама особа – Яна Дугарь.
 • Негласними слідчими діями, якими зафіксовано, що Яна Дугарь мала намір передати сумку сапера, 2 книги саперної справи, 7 мобільних терміналів особі на прізвисько "Череп". Місцезнаходження даних речей до теперішнього часу не встановлено. Фоноскопічною експертизою підтверджено, що на записах голос саме Яни Дугарь.
 • Вилученими у ході обшуку за місцем проходження служби та проживання Дугарь два практичних посібника "Розвідувально-пошукові дії" та "Військова розвідка".
 • Та інші докази.

У той самий час, у МВС, підкреслюють, що стороною захисту Яни Дугарь наводяться докази, які в подальшому слідством були спростовані:

Захисниками надано рецензію-спростування на висновок експерта від 21.11.2019, яким Дугарь ідентифікована з розвідницею, однак фахівцями Міністерства юстиції України після вивчення рецензії вказано, що вона неналежна та виконана з чисельними порушеннями.

Щодо зросту підозрюваної Яни Дугарь:

 • Дугарь від замірів відмовилась, але її адвокати виклали у фейсбуці фото, на якому її зріст становить 174-175 см.
 • До того ж, при порівнянні інших осіб у вересні 2019 року експертами Київського міського НДЕКЦ МВС України з’ясовано, що зріст жінки-розвідниці становить 167-174 см.
 • Також, сумнівними є свідчення чотирьох знайомих Дугарь, що допитані слідством, які впевнено пам’ятають, що 15-18 липня 2016 року вона перебувала у шпиталі міста Покровськ;
 • з 47 допитаних осіб, які проходили службу у вказаному шпиталі, жодна особа не підтвердила її перебування на службі у час вчинення злочину;
 • з 101 допитаних осіб, що перебували на лікуванні в шпиталі пригадують медичну сестру на ім’я Яна - 6 осіб, хоча четверо з них взагалі не перебували на лікуванні 15 та 18 липня 2016 року.
 • Разом з тим, документально підтверджено, що підозрювана брала участь лише у 4-х операціях, які відбувались упродовж 01.07.2016 – 07.07.2016. Записи та інші дні про неї відсутні.

Також додається, що стороною захисту неодноразово стверджувалось про неможливість залишення Яною Дугарь військової частини, в якій вона проходила службу. Але тільки за два місяці документування слідством доведено самовільне залишення місця служби загальним строком 22 доби.

Так, з 29.09.2019 по 05.10.2019 вона була у м. Києві, з 12.10.2019 по 13.10.2019 – у с. Михайлівка Казанківського району Миколаївської області та м. Долинське Кіровоградської області, з 21.11.2019 по 23.11.2019 – у м. Києві, з 27.11.2019 по 29.11.2019 – у м. Львів, з 29.11.2019 по 01.12.2019 – у м. Києві, з 02.12.2019 по 09.12.2019 – у м. Львів (протокол огляду від 14.01.2020).

"На жаль, керівництвом військової частини, де проходить службу Яна Дугарь, так і не надана правова оцінка її вчинкам як військовослужбовця і не зроблені відповідні дисциплінарні висновки.

Таким чином можна прийти до висновку, що підозрювана схильна до обману, приховування певних обставин свого життя, а тому її твердження про неможливість участі у злочині потрібно піддавати сумніву", - зазначили у відомстві.

Також додається, що з Військового архіву вилучено історії хвороби та інша медична документація шпиталю, де проходила службу Яна Дугарь у липні 2016 року. На одній з історії хвороби наявні підписи Яни Дугарь, які в подальшому були дослідженні і встановлено, що вони були виконані Яною Дугарь після листопада 2016 року, тобто є підробленими.

Окрім того, громадянин Хомицький С.Р., який створював алібі, даючи покази в суді по мірі запобіжного заходу відносно Яни Дугарь, заявив, що він впевнено пам’ятає, що в ніч на 18.07.2016 він, перебуваючи в даному шпиталі, бачив медичну сестру Дугарь Яну, однак допитаний слідчими та попереджений про відповідальність за неправдиві покази, останній вказав, що вже не пам’ятає, чи була Дугарь в шпиталі з 16 по 20.07.2016.

У МВС наголосили, що незважаючи на категоричну позицію підозрюваних щодо непричетності до вчинення злочину та бажання у зв’язку з цим всебічно співпрацювати зі слідством, Яна Дугарь відмовилася від наступних слідчих і процесуальних дій:

 • відмовилась від надання зразків почерку для проведення почеркознавчої експертизи;
 • відмовилась від проходження судово-психологічної експертизи з використанням поліграфу;
 • відмовилась від проходження судово-психіатричної експертизи;
 • відмовилась давати свідчення в ході допиту як підозрювана;
 • відмовилась від замірів зросту.

"Просимо засоби масової інформації враховувати ці факти при проведенні власних журналістських розслідувань та готуванні інформаційних матеріалів", - резюмували у відомстві.

Нагадаємо, раніше в Києві було встановлено пам'ятник загиблому журналісту Павлу Шеремету. Його відкрили в понеділок, 20 липня, в четверту річницю його загибелі.

Правоохоронці затримали в рамках кримінальної справи про вбивство Павла Шеремета рок-музиканта групи Riffmaster, військовослужбовця Андрія Антоненка і волонтера, доктора-рентгенолога Юлію Кузьменко. Також у справі проходить згадана Яна Дугарь.

13 липня суд пом'якшив запобіжний захід Яні Дугарь і зняв із неї електронний браслет. Адвокати обвинуваченої заявили, що вдоволені рішенням суду, адже захід пом’якшили, проте пообіцяли, що будуть й надалі доводити непричетність Дугарь до справи.Loading...