Під час атаки поблизу Золотого місія ОБСЄ зафіксувала 2,3 тис. вибухів

Безпілотник ОБСЄ

СММ ОБСЄ скерувала безпілотний літальний апарат, наразі аналізуються кадри

Під час атаки на спостережні пости ООС, яка відбулася вчора, 18 лютого, на Донбасі, Спеціальна моніторингова місія Організації безпеки й співпраці в Європі зафіксувала понад 2,3 тис. вибухів. Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ.

"Вранці 18 лютого, приблизно з 05:30 до 11:30, під час патрулювання в районі Золотого (підконтрольне уряду, 60 км на захід від Луганська), на передових патрульних базах у Кадіївці (колишній Стаханов, не підконтрольний уряду, розташований за 50 км на захід від Луганська) та Попасній (під контролем уряду, 69 км на захід від Луганська) і за допомогою своїх камер СММ зафіксувала помітний стрибок у кількості порушень режиму припинення вогню в цьому районі, включаючи понад 2300 вибухів", - зазначили в ОБСЄ.

Також зазначається, що близько 12:00 місія скерувала в район загострення безпілотний літальний апарат дальнього радіусу дії. Наразі його кадри аналізують.

Нагадаємо, вранці 18 лютого незаконні збройні формування атакували позиції підрозділів ООС та здійснили спробу просування через лінію розмежування.

Після чого президент України Володимир Зеленський скликав засідання Ради національної безпеки і оборони за участю секретаря РНБО, керівництва Генерального штабу ЗСУ, Міністерства внутрішніх справ і СБУ.

Трохи згодом глава держави прокоментував обстріли позицій ООС на Донбасі та заявив, що рішучість української сторони дати відсіч проявам збройної агресії проти України надалі залишається незмінною.

Пізніше ситуацію прокоментував начальник Генерального штабу Руслан Хомчак. За його словами, загрози наступу незаконних збройних формувань на Донбасі немає.

Згодом Офіс генерального прокурора відкрив кримінальну справу через провокацію на Донбасі, а Служба безпеки України розпочала досудове розслідування обстрілів українських позицій.

Loading...