Новини » Події Читать эту новость на русском

П’ять днів на розшифровку самописців Ан-26 – це абсурд! – Анатолій Матіос

Анатолій Матіос Скріншот відео

Слід негайно вилучити документи, які стали підставою для продовження льотної експлуатації лівого двигуна, наголосив колишній головний військовий прокурор

П’ять днів на розшифровку бортових самописців літака Ан-26, який упав у Харківській області, – це абсурд.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив головний військовий прокурор України у 2014-2019 роках Анатолій Матіос.

Анатолій Матіос зауважив, що пристрій на бортових самописцях дозволяє прослухати увесь запис, проте достатньо прослухати останні 20-30 секунд, з моменту попередження загиблого командира свого командування про те, що відмовив лівий двигун.

"Так от, а для чого 5 днів, нібито 5 днів для озвучення стенограми того, що записано? Там декілька слів, це питання секунд", – наголосив Анатолій Матіос.

Анатолій Матіос зазначив, що ресурс двигуна був продовжений на заводі "Мотор Січ", і зараз першочерговим має бути не проведення ДНК-експертизи, а встановлення тих, хто винен у трагедії.

Новини за темою: ДНК-експертизу для ідентифікації загиблих у катастрофі Ан-26 проведуть у скороченому режимі, – голова Харківської ОДА

"Першим проблемним питанням є вилучення документів, які стали підставою для продовження льотної експлуатації лівого двигуна. Вони знаходяться у Запоріжжі. Наскільки я знаю, до сьогодні ніхто туди не поїхав. Вилучати пальне, мастило – це все алгоритми, для того є близько 70 осіб, які включені для розслідування цієї справи – прокурори і слідчі ДБР. Але питання – якщо запит у Запоріжжя дається у письмовій формі – надайте нам копії документів, це говорить про що? Ніхто не хоче шукати причину", – сказав Анатолій Матіос та застеріг, що таке зволікання дає можливість для фальсифікації документації.

Нагадаємо, ввечері 25 вересня поблизу міста Чугуїв у Харківській області розбився військовий літак Ан-26, на борту якого перебували курсанти Харківського національного університету Повітряних сил.

У результаті авіакатастрофи загинули 26 осіб, серед яких курсанти та представники офіцерського складу. Один курсант-третьокурсник вижив, а нещодавно вийшов із шокового стану. Незабаром його можуть виписати із госпіталю.

За даними Міноборони, причиною падіння військового літака Ан-26 могло стати те, що він зачепився крилом за землю.

Loading...