live

Перехід до другого етапу пом'якшення карантину в Києві неможливий, - Степанов

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов

Фото з відкритих джерел

Наразі у Києві є перевищення показника захворюваності на COVID-19

На сьогоднішній день перехід до 2 етапу пом'якшення карантину в Києві неможливий.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу, передає УП.

Він зазначив, що однією з ознак адаптивного карантину є інцидентість – кількість нових хворих за останні 7 днів на 100 тисяч населення і цей показник встановлений на рівні 12.

"На сьогоднішній день у місті Києві цей показник перевищує 12, він складає на рівні 15. Тому, якщо ми кажемо про сьогодні, перехід в інший, другий етап пом'якшення поки неможливий",- пояснив Степанов.

Однак, за його словами, якщо ситуація зміниться, то тоді буде прийнято відповідне рішення на регіональній комісії ТЕБ та НС.

Згодом з'явилася інформація, що Київ все ж  готовий перейти до другого етапу пом'якшення обмежувальних заходів, у зв'язку з чим з 12-ї години суботи, 23 травня, у місті запрацює наземний громадський транспорт, а з понеділка, 25 травня, відновить свою роботу метрополітен. 

"У столиці загальна кількість нових випадків Covid-19 протягом останніх сімох днів на 100 тис. населення становить менше ніж 12 осіб, а саме 11,7%. Завантаженість ліжок у закладах охорони здоров'я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком Covid-19, становить менш як 50% а саме 35%. Середня кількість тестувань методом ПЛР становить понад 12 осіб на 100 тис. населення протягом останніх семи днів, а саме 37,7. Тож прийнято рішення про перехід до другого етапу послаблення протиепідемічних обмежень з дотриманням усіх норм та регламентів", – сказав перший заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

При цьому у столиці продовжує діяти масковий режим, тож пасажирів у транспорт допускатимуть лише за наявності засобів індивідуального захисту.

Так само маска буде необхідна під час візитів у магазин та на ярмарки.

Новини за темою: Карантин на Львівщині продовжили до 29 травня

Зауважимо, що в середу Кабміном була прийнята постанова щодо продовження карантину до 22 червня, яка передбачає декілька етапів виходу з карантину, а також запровадження так званого адаптивного карантину, тобто різного для різних областей.

Нагадаємо, раніше МОЗ оновило список регіонів, які не готові послаблювати карантин.

Loading...