Організаторам виборчих "каруселей" загрожує до 10 років тюрми, – поліція

Ігор Клименко. Фото kmu.gov.ua

У разі, якщо організатор діяв самостійно, то йому загрожує від 5 до 7 років в'язниці

Під час брифінгу голова Нацполіції Ігор Клименко розповів, що 132 особи, що приїхали автобусами до Києва, знаходяться у столичному райуправлінні поліції і дають пояснення. Про це він розповів бід час брифінгу МВС, передає "Українська правда".

"Всі 132 громадянина, що перебували в цих автобусах, доставлені в районне управління, де поліція їх опитує – яка їх мета приїзду до міста Києва. Перша мета, що була озвучена – це екскурсія до Києва, але в нас є сумніви.

Поки ми не провели до кінця розслідування, ми не можемо стверджувати, що ці особи брали участь у "каруселях". Ввечері о дев'ятій годині ми надамо по цьому факту докладну і повну інформацію", - сказав Клименко.

За словами Клименка, затримані люди не голосували на виборах, отже їм ніяка відповідальність не загрожує. Водночас, якщо будуть встановлені особи, що намагалися ці виборчі "каруселі" створити, і в разі, якщо будуть докази про оплату за таку незаконну діяльність, то вони будуть притягнуті до відповідальності.

Зокрема, якщо частину коштів потенційним учасникам "каруселі" вже виплатили, то злочин стався, і за такі дії організаторам загрожує до 10 років позбавлення волі. У разі, якщо організатор діяв самостійно, то йому загрожує від 5 до 7 років в'язниці.

Новини за темою: Поліція відкрила 28 кримінальних проваджень, пов’язаних з виборчим процесом, - Клименко

Раніше повідомлялося, що у неділю, 25 жовтня, в Києві та двох областях України правоохоронці зафіксували так звану карусель — метод фальсифікації виборів.

Крім цього, на Одещині було затримано громадянина Росії, підозрюваного у "каруселі" виборців у цій області. За даними поліції, учасники злочину отримали по 400 гривень.

Нагадаємо, нещодавно в Одеській області затримали чоловіка, який за грошову винагороду пропонував віддати свій голос на місцевих виборах декільком десяткам громадян.Loading...