Офіс генпрокурора планує передати інтерв'ю з Гіркіним до Міжнародного кримінального суду

Ігор Гіркін (Стрєлков). Фото: EPA/Архівне фото

Прокурори хочуть використати той факт, що Гіркін публічно визнав, що знає про його кримінальне переслідування компетентними органами Нідерландів за вчинення злочину і про початок слухання цієї справи

Офіс генпрокурора має намір відправити інтерв'ю з ексміністром оборони так званої "ДНР" Ігорем Гіркіним у Міжнародний кримінальний суд в якості ще одного доказу скоєння ним злочинів.

Про це повідомляє ЛБ з посиланням на власне джерело в Офісі генпрокурора.

"Інформацію про зібрані докази скоєння Гіркіним і його співучасниками військових злочинів Офіс генпрокурора планує передати в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду", - стверджує джерело.

За даними видання, в цьому інтерв'ю Гіркін вперше особисто підтвердив свою обізнаність про його кримінальне переслідування компетентними органами Нідерландів за вчинення злочину і про початок слухання в суді цієї справи.

Як зазначається, це і хочуть використати в Офісі генпрокурора у якості одного з доказів.

"Ця обставина може бути використана прокурорами Нідерландів під час судового розгляду як поінформованість Гіркіна про можливість реалізації свого права на захист від пред'явлення йому звинувачення", - пояснює джерело.

Також в Офісі генпрокурора додали, що в практиці Міжнародного кримінального суду використовують відеоінтерв'ю та інші медіаджерела, як докази під час розслідування військових злочинів і злочинів проти людяності.

Новини за темою: Адвокати Гіркіна та інших фігурантів можуть затягнути розгляд справи про MH17

Як повідомлялося раніше, український журналіст Дмитро Гордон взяв інтерв'ю у колишнього ватажка незаконних збройних формувань на Донбасі Ігоря Гіркіна. У СБУ заявили, що обов'язково його вивчать.

Згодом очільник Нацради реформ Міхеіл Саакашвілі заступився за Гордона і сказав, що не розуміє і не сприймає нападок на журналіста.

Новини за темою: Катастрофа МН17: Гіркін не визнав пред’явлені йому звинувачення

Тим часом у СБУ спростували заяву Гордона щодо того, що інтерв'ю з Гіркіним і Поклонською були узгоджені зі спецслужбою.Loading...