"Оборудки" на ринку цінних паперів майже на 3 млрд гривень: СБУ викрила зловмисників

Фото з відкритих джерел

Два інвестфонди отримали заборону торгівлі цінними паперами

Служба безпеки України викрила протиправну діяльність осіб на ринку цінних паперів загальною сумою понад 2,8 млрд гривень. Про це повідомила пресслужба СБУ.

Зокрема, слідчі виявили групу компаній юридичних осіб – професійних учасників ринку цінних паперів, які від підконтрольних інвестиційних фондів видавали фіктивні кредити пов’язаним підприємствам з ознаками фіктивності, надавали послуги реальному сектору економіки щодо виведення коштів з обігу підприємств, їх конвертації та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. 

У період з 2019 по 2020 роки через таку схему було пропущено понад 2,8 мільярда гривень.

У зв’язку з цим, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України прийняла рішення про заборону торгівлі цінними паперами двох інвестиційних фондів.

Триває досудове слідство.

Новини за темою: Нацбанк змінив підхід до оцінки кредитного ризику за цінними паперами

Нагадаємо, нещодавно прокуратура викрила на Львівській митниці нелегальну схему імпорту вантажівок, внаслідок чого держбюджет недоотримав 17 млн гривень. За даними слідства, схему організували службові особи митниці спільно із підприємцями й митними брокерами. Так, фігуранти імпортували в Україну 37 вантажних автомобілів на суму близько 40 млн грн.

Loading...