live

НЗФ порушили домовленості щодо розміщення техніки на Донбасі, - СЦКК

Фото з відкритих джерел

Цими діями НЗФ створюють небезпеку для цивільного населення

Незаконні збройні формування знову грубо порушили Мінські домовленості, розмістивши військову техніку як з порушенням ліній відведення, так і за межами виділених місць зберігання озброєння.
 
Про це 1 березня заявила українська сторона Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін, повідомляє штаб ООС.
 
Так, згідно з щоденним звітом Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ від 29 лютого 2020 року, 27 лютого в непідконтрольних урядові України районах Луганської області БПЛА малого радіуса дії зафіксував 16 одиниць озброєння, розміщених з порушенням ліній відведення, а також 32 одиниці озброєння за лініями відведення, однак за межами виділених місць зберігання.
 
Окрім цього, на навчальному полігоні біля  селища Шимшинівка зафіксовано 5 самохідних гаубиць (2С1 "Гвоздика", 122 мм) і 1 протитанкову гармату (МТ-12 "Рапіра", 100 мм). Водночас на навчальному полігоні біля Бугаївки зафіксували 6 буксируваних гаубиць (Д-30 "Жаба", 122 мм) та 4 протитанкових гармати (МТ-12 "Рапіра", 100 мм). Як зазначається, це озброєння було розміщено з порушенням ліній відведення.
 
Також на цих полігонах було зафіксовано 30 танків (Т-64 – 18 од., Т-72 – 3 од., Т-72Б – 9 од.) та 2 буксируваних міномета (ПМ-38, 120 мм), які були розміщені за лініями відведення, проте за межами виділених місць зберігання.
 
Таким чином, за інформацією СЦКК, цими діями НЗФ створюють небезпеку для цивільного населення та показують небажання дотримуватись Мінських домовленостей.
 
Нагадаємо, минулої доби, 29 лютого, незаконні збройні формування на Донбасі 19 разів порушили режим припинення вогню із мінометів та гранатометів і залучивши до обстрілів снайперську пару.
Loading...