Нові деталі у "справі Шайтанова": Вербувальник із ФСБ керував НЗФ на Донбасі

Позивний "Ельбрус" Ігор Єгоров Фото з відкритих джерел

Єгоров напряму координував діяльність НЗФ, доводив вказівки командування та організовував взаємодію різних угруповань

Служба безпеки України зібрала додаткові матеріали, які свідчать, що полковник ФСБ РФ Ігор Єгоров, який має відношення до вербування генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова, водночас був одним з організаторів окупації та розгортання незаконної діяльності на Донбасі. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, з літа 2014 Ігор Єгоров під позивним "Ельбрус" напряму координував діяльність незаконних збройних формувань на території Луганської області, доводив вказівки російського командування та організовував взаємодію різних угруповань.

Як зазначається, полковник ФСБ називав себе "першим заступником командувача" військ так званої "Новоросії". Важливим аспектом його діяльності було узгодження спільних дій з так званим "міністерством оборони ДНР", забезпечення озброєнням та боєприпасами.

Контррозвідка СБУ зафіксувала, що Єгоров безпосередньо причетний до збиття російською стороною українських військових літаків улітку 2014 року та до ракетних обстрілів підрозділів Збройних сил України.

Також полковник ФСБ РФ займався збором розвідувальної інформації та координував диверсійні групи для протидії українським військовим.

Новини за темою: СБУ звільнила з посади підозрюваного у держзраді генерал-майора Шайтанова

Нагадаємо, у квітні контррозвідка Служби безпеки України викрила високопоставленого агента ФСБ у вищих ешелонах влади, ним виявився генерал-майор СБУ Валерій Шайтанов.

Згодом Служба безпеки України опублікувала аудіозаписи розмов Валерія Шайтанова зі співробітником ФСБ РФ Ігорем Єгоровим, який і завербував генерал-майора СБУ. Він виявився "Ельбрусом" - фігурантом справи про збитий у 2014 році над Донбасом "Боїнг".

15 квітня Шевченківський районний суд Києва обрав міру запобіжного заходу для викритого агента ФСБ Валерія Шайтанова у вигляді перебування під вартою протягом 60 днів, а згодом продовжив термін його перебування під вартою до 8 серпня.Loading...