live
Новини » Події Читать эту новость на русском

Незавершені службові розслідування – це наслідок Кагарлика, – Григорій Мамка

Народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Григорій Мамка Фото:"Опозиційна платформа - За життя"

"Наслідок розслідування кримінальних проваджень не є принциповим барометром у бездіяльності правоохоронців"

Якщо сказали керівники, що почали службове розслідування, а результатів не назвали, то це і є наслідок, який закінчується Кагарликом, і всіма іншими такими фактами.

Про це в ефірі програми "HARD з Влащенко" на телеканалі ZIK заявив народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя", заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Григорій Мамка.

"Принциповим барометром у бездіяльності правоохоронців не є наслідок розслідування кримінальних проваджень. Це все наслідки роботи, або бездіяльності самої правоохоронної системи. Службові розслідування – це є барометр, це початок. Якщо сказали керівники, що почали службове розслідування, а результатів не назвали, то це і є наслідок, який закінчується Кагарликом, і всіма іншими такими фактами", – заявив народний депутат.

А низький рівень відповідальності за злочини Григорій Мамка пояснює відсутністю чітких термінів розслідування на всіх етапах процесу слідства.  

Новини за темою: Із свідків у потерпілі: Все, що відомо про згвалтування дівчини в Кагарлицькому відділі поліції

"Якщо плюс-мінус у процесуального керівника, слідчого вони є, в експерта щодо проведення експертизи їх немає. В суді щодо розгляду судових проваджень, розслідування також їх не існує. Необхідно все-таки на даний час Офісу президента включитися в роботу, наділити кожного учасника процесу термінами щодо виконання своєї роботи, і якщо в строк не встиг – відповідаєш. Тоді і буде історія, якщо прокурор має право рік на розслідування, два місяця на ознайомлення особи, якій пред'явили підозру, а суду по тяжких чи особливо тяжких злочинах – два роки максимально щоб провести розслідування, тоді суспільство буде розуміти, що від початку випадку, через 3 роки рішення повинен сказати суд. Але не 7, не 10 років про те, що справи по суті волочуться, знаходяться якісь прогалини і відповідальності за це немає. Коли кожен учасник процесу був би наділений повноваженнями, термінами, була би відповідальність. А то повноваження є, а термінів немає. Тому це все переливання з пустого в порожнє", – прокоментував Григорій Мамка.

Новини за темою: Зґвалтування на Київщині: Суд взяв під варту другого поліцейського із Кагарлика

Нагадаємо, в ніч з 23 на 24 травня 2020 року правоохоронці у своєму службовому кабінеті з застосуванням насильства кілька разів ґвалтували жінку, яку викликали до відділення поліції як свідка.

Також правоохоронці побили чоловіка, який у цей час перебував у приміщенні відділення поліції та погрожували йому зґвалтуванням. Зазначається, що насильники ставили його на коліна, били по голові дубинками, надягали протигаз та стріляли із табельного пістолета над головою.

Згодом співробітники ДБР затримали оперуповноваженого та начальника одного з секторів Кагарлицького відділення поліції. Зловмисники були переміщені в ізолятор тимчасового тримання.

У вівторок, 26 травня, колишньому оперуповноваженому і ексначальнику одного із секторів Кагарлицького відділення поліції Київської області оголосили підозру у зґвалтуванні жінки.

Цього ж дня Голосіївський районний суд Києва арештував на два місяці поліцейського з Кагарлика Сергія Сулиму, якого підозрюють у побитті та зґвалтуванні жінки у райвідділку.