Нападники на автобус "Патріотів – За життя" раніше вже готували подібні масові провокації, - Лесик

Андрій Лесик Пресслужба "Опозиційної платформи – За життя"

Нападники на автобус "Патріотів - За життя" готували масову провокацію у Харкові і 23 серпня, на день міста, коли "Опозиційна платформа - За життя" задекларувала, що буде проводити мітинг.

Про це під час включення в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі  ZIK заявив голова Харківської міської організації "Опозиційна платформа - За життя", депутат Харківської міськради Андрій Лесик.

Андрій Лесик наголосив, що суд має винести справедливе рішення щодо людей, які вчинили збройний напад на автобус з активістами "Патріотів – За життя" за всією "строгістю закону" покарати, щоб іншим було непереливки.

"Бо якщо все це пустити на гальма, то безкарність породить ще більшу злочинність. А це молоді люди, яким по 20 років, за останні 6 років вони, мабуть, і працювати не пробували, бо лише зривали заходи, влаштовували підпали, обливали зеленкою, кидали яйця в опонентів, нападали на вулиці. А тут їм взагалі "дах з'їхав"", – сказав Андрій Лесик.

Він також розповів, що так звані "активісти", які вчинили збройний напад на автобус "Патріотів – За життя", і раніше готували масову провокацію.

"Планувалася масова провокацію 23 серпня, на день міста, під час покладання квітів. Коли "Опозиційна платформа – За життя" задекларувала, що буде мітинг, зі всієї країни почали звозити всіх цих "відморозків". Слава Богу, що поліція попередила", – додав Лесик.     

Нагадаємо, 27 серпня на трасі Київ – Харків під Люботином представники "Національного корпусу" й "Азова" скоїли збройний напад на автобус, в якому їхали 22 людини організації "Патріоти – За життя". Автобус заблокували і по ньому відкрили вогонь із автоматичної зброї, повідомили в пресслужбі партії "Опозиційна платформа – За життя".

Там зазначили, що вогнепальні поранення дістали дві людини, які перебувають у важкому стані. Після обстрілу з автоматичної зброї по членах організації "Патріоти – За життя" велася стрілянина із травматичної зброї, внаслідок якої було поранено ще двох людей. Під час нападу  викрали одного з членів організації.

"Цей злочин "Нацкорпусу" й "Азова" є наслідком безкарності націонал-радикалів, які діють за прямого заступництва і підбурювання влади, зокрема президента Зеленського, який відкрито заявляє про свою підтримку їхньої позиції", – сказано в заяві.

Своєю чергою народний депутат від "Опозиційної платформи - За життя" Олег Волошин заявив, що політсила буде просити Європарламент визнати "Нацкорпус" терористичною організацією.

Пізніше стало відомо, що машина, на якій приїхали розстрілювати "Патріотів - За життя", належить голові "Нацкорпусу" Дніпропетровської області.

У Європейському Союзі дії радикалів, як і бездіяльність влади в цьому питанні піддалися жорсткій критиці.

Новини за темою: Олег Ширяєв: Ми стежимо за дотриманням закону в справі про розстріл автобуса "Патріотів - За життя"

Так, член Європарламенту від Австрії, представник фракції соціал-демократів Ханнес Хайде рішуче засудив напади радикалів на мирних громадян і закликав українську владу зробити все для запобігання таких ситуацій у майбутньому.

Член Комітету з громадянських свобод і правосуддя Європарламенту Беттіна Фоллат висловила обурення серією недавніх нападів радикалів в Україні і підкреслила, що одне з найвідоміших українських ультраправих угруповань - "Національний корпус" - несе відповідальність за численні напади в рамках оголошеного нею "людського сафарі" в Україні.

А депутат Європейського парламенту від Бельгії Марк Тарабелла підкреслив, що Європейський Союз залишається дуже уважним до того, що відбувається в Україні.

"Коли збройне угруповання "Національного корпусу" нападає на громадян і пропагує насильство, ненависть і дискримінацію, атакуються саме демократія і всі цінності, які також є нашими", - зазначив депутат. 

Loading...