НАБУ розслідує зловживання голови облради Олійника, - ЗМІ

Святослав Олійник Фото з відкритих джерел

У матеріалах справи йдеться про хабар в 1 млн доларів, за який чиновник допоміг уникнути кримінального переслідування своєму партнеру по дорожньому бізнесу

Національне антикорупційне бюро днями зареєструвало в ЄРДР кримінальне провадження під номером 5202000000000475 за заявою низки громадських організацій.

Як повідомляє Gorsovet, активісти вимагають розслідувати дії Святослава Олійника, який в 2014-15 рр. на посаді заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації, очолюваної тоді олігархом Коломойським, чинив тиск на правоохоронців і суди, щоб припинити кримінальну справу проти ексчиновника Лисого, а також керівника фірми УПС Палія. Яких раніше (за ініціативою самого ж Олійника) звинувачували в корупційних діях під час ремонтів доріг у Дніпрі. 

Попередня правова кваліфікація - ст. 369-2 ("зловживання впливом"). Раніше Вищий антикорупційний суд зобов'язав НАБУ відкрити провадження за заявою громадських організацій. 

Активісти посилаються на резонансне інтерв'ю екскерівника податкової поліції Сергія Пенькова (https://youtu.be/dMH5WMlnfrc). У ньому йшлося про хабар в 1 млн дол., який нібито отримав Олійник за те, що допоміг позбавити від кримінального переслідування Палія і Лисого.

Крім того, як повідомлялося в ряді журналістських розслідувань, через підставних осіб Олійник отримав контроль над 50% фірми УПС: частка в бізнесі була передана словацькій фірмі "Арограф", засновником якої виявилася підлегла Олійника Ірина Гуназа, одна зі співробітниць його партії "УМ" (зараз - політичний проект Коломойського "За майбутнє"). 

До теперішнього моменту пов'язана з Олійником і Палієм фірма змогла отримати держконтрактів на майже 3 млрд грн (!), при цьому регулярно потрапляючи в скандали у зв'язку з низькою якістю робіт. 

Зараз УПС разом з низкою інших структур впевнено освоює мільярди на ремонтах доріг в області за програмою Зеленського "Велике будівництво".  Зокрема, за 500 млн грн веде ремонт 25 км дороги на Нікополь. 

Активісти заявляють про те, що чекають від НАБУ оперативного і ретельного розслідування всіх дій Олійника, пов'язаних з ймовірним отриманням хабаря в 1 млн доларів.

Loading...