Новини » Події Читать эту новость на русском

НАБУ розповіло подробиці справи, по якій у Польщі затримали Новака

Директор НАБУ Артем Ситник Фото: НАБУ

Зараз у Києві, Львові та Польщі проводяться понад 50 обшуків

Національне антикорупційне бюро спільно з польськими колегами встановило, що посадові особи "Укравтодору" створили злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли гроші для ремонту доріг в Україні. Про це на брифінгу заявив голова НАБУ Артем Ситник, передає "Європейська правда".

"Розслідувалося кримінальне провадження щодо посадових осіб "Укравтодору". Було встановлено, що рядом осіб було створено злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли кошти для ремонту доріг в Україні. Паралельно з цим процесом приблизно таке ж саме розслідування відбувалось і в Польщі. У листопаді 2019 року була створена міжнародна спільна слідча група", - розповів Ситник.

За його словами, зараз на території України - Києві, Львові - та на території Польщі проводяться понад 50 обшуків.

"На сьогоднішній день притягнуто до кримінальної відповідальності чотири особи, ряд осіб затримані, у тому числі керівник "Укравтодору", зараз обшуки закінчуються, і ми сподіваємось, що здобудемо ще додаткові докази того, що документувалось протягом тривалого часу.

Новини за темою: У НАБУ розповіли, що Новак мав подвійне громадянство

Злочинні дії фактично розпочинались на території України, а закінчувались і предмет неправомірної вигоди отримувався уже на території іншої держави.

Подальші кроки - обрання запобіжних заходів щодо тих осіб, які відпрацьовуються на причетність до цих злочинів, а також - блокування і арешт коштів, активів цих осіб як на території України, так і на території Польщі", - підкреслив очільник НАБУ.

У САП додали, що слідчі дії тривають, тому поки не можуть називати компанії, причетні до злочинних дій.

"Події, які досліджувались у рамках слідчої групи - це події 2016-2019 років. Колишній в. о. голови "Укравтодору" з використанням свого службового становища вживав заходів щодо отримання для себе і для третіх осіб неправомірної вигоди.

Один із епізодів стосувався будівництва доріг на території України, коли українські компанії виконували будівництво, але з тих чи інших причин не могли виконати його до кінця у відповідні строки, і в. о. голови "Укравтодору" висловлював пропозиції, що за певну винагороду він "вирішував" їхні проблеми щодо продовження договорів, уникнення штрафних санкцій", - розповіли у САП.

Новини за темою: Голова Укравтодору заявив про своє звільнення

Ситник додав, що спосіб легалізації коштів був специфічний.

"Коли на території Польщі створювалось підприємство, і користуючись неправомірною вигодою, яка передавалась або через треті юрособи, або готівкою, ці кошти поповнювали статутний капітал цього підприємства.

Інший епізод - це також в. о. голови "Укравтодору" пропонував створити одне спільне підприємство на території Польщі, з одним із міжнародних підприємств, яке здійснює будівництво доріг, він пропонував свої послуги щодо сприяння і пропонував, що 50% статутного капіталу компанії буде надано його людьми. І після завершення роботи в Україні планував очолити або увійти у наглядову раду компанії. Сума тендерів, яка відпрацьовується, складає 270 млн євро", - заявив він на брифінгу.

Новини за темою: НАБУ та САП проводять обшуки в "Укравтодорі" після затримання Новака

Нагадаємо, сьогодні вранці, 20 липня, в Польщі затримали ексголову "Укравтодору" та колишнього міністра транспорту Польщі Славоміра Новака. Його підозрюють у корупції, управлінні організованою злочинною групою і відмиванні грошей. Наразі відомо, що крім нього затримали Даріуша З., колишнього командира JW GROM та підприємця з Гданська Яцека П.

Loading...